Żaluzje fasadowe – jakie są ich zalety?

Żaluzje fasadowe to funkcjonalne osłony zewnętrzne, które zapewniają dobrą ochronę przed promieniami słonecznymi wpadającymi do pomieszczenia. Szeroki wybór rozmiarów, kształtów i kolorów sprawia, że stają się też ciekawą dekoracją budynku.

Choć rolety zewnętrzne to już standard, coraz większą popularnością cieszą się też osłony zewnętrzne, do których należą rolety zewnętrzne i żaluzje fasadowe. Systemy żaluzji fasadowych sprawdzają się jako osłona okien i innych powierzchni przeszklonych. Znajdują zastosowanie w domach i budynkach biurowych oraz handlowych. Jakie są ich zalety?

--- REKLAMA ---

Żaluzje fasadowe – czym się wyróżniają?

Żaluzje fasadowe pełnią funkcję zewnętrznej osłony okiennej. Ich atrakcyjny wygląd sprawia, że mogą stać się prawdziwą ozdobą fasady budynku. Fasadowe żaluzje są wyposażone w ruchome lamele, co umożliwia regulację dopływu światła i ciepła do pomieszczenia. Płynne sterowanie kątem pochyłu lameli sprawia, że łatwo można dopasować natężenie światła do własnych potrzeb. W odróżnieniu od rolet zewnętrznych nie zaciemniają całkowicie wnętrza, co jest ich dużą zaletą. Bardzo dobrze chronią przed działaniem promieni słonecznym, co w upalne dni zapewnia komfortową temperaturę w mieszkaniu. Szczególną rolę grają w przypadku dużych okien, które bez odpowiedniej osłony przepuszczają dużo ciepła, przez co mieszkanie mocno się nagrzewa. Żaluzje fasadowe stanowią dobrą izolację, dzięki czemu można zredukować koszty klimatyzacji i ogrzewania w okresie zimowym oraz letnim. Solidna i trwała konstrukcja żaluzji fasadowych sprawia, że są one odporne na czynniki atmosferyczne i zapewniają ochronę przez wiele lat. 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie żaluzji fasadowych?

Rozmiar, kształt i kolor żaluzji to podstawowe czynniki, na które zwracamy uwagę przy zakupie osłon zewnętrznych. Jednak cechą, na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest system sterowania żaluzjami. W przypadku żaluzji fasadowych mamy do wyboru sterowanie ręczne lub sterowanie elektryczne. W tym pierwszym przypadku do ręcznego sterowania służy korba. Jest to tradycyjne rozwiązanie, obecnie coraz rzadziej stosowane, ponieważ jest mało wygodne, szczególnie w przypadku dużych okien. Z kolei żaluzje sterowane elektronicznie wyróżnia łatwość regulacji. Wybraną pozycję żaluzji można ustawić za pomocą włącznika, pilota czy smartfona. Na uwagę zasługuje możliwość współpracy z systemem automatyki pogodowej i podpięcie do systemu inteligentnego zarządzania domem. Jest to znakomite rozwiązanie, którego nie może zabraknąć w nowoczesnym budynku.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments