Problemy ze wzwodem to dolegliwość, która dotyczy w dużej mierze mężczyzn powyżej 40 roku życia. Wpływ na ich występowanie może mieć zarówno niezdrowa dieta, nadwaga, jak i permanentny stres. Jak sobie z nimi poradzić?
Przyczyny kłopotów z erekcją po czterdziestym roku życia
O zaburzeniach erekcji możemy mówić wówczas, gdy mężczyzna nie jest w stanie uzyskać lub utrzymać wzwodu członka. Problem ten zwykle dotyka osób po czterdziestym roku życia, lecz niekiedy borykają się z nim także młodsi panowie. Dla wielu mężczyzn jest on niezwykle krępujący i często przekłada się na znaczące obniżenie samooceny – w skrajnych przypadkach prowadzić możemy nawet do depresji czy prób samobójczych. Zdarza się również, że kłopoty z erekcją są przyczyną poważnych kryzysów w związku. Możemy mieć tu do czynienia z sytuacją, gdy mężczyzna czuje się bezradny wobec nieudanych prób zadowolenia partnerki lub druga połówka, zamiast wspierać, wywiera na niego presję.
Przyczyn problemów z utrzymaniem wzwodu może być wiele. Zalicza się do nich między innymi choroby przewlekłe takie, jak cukrzyca czy miażdżyca (powodują one, że organy płciowe nie są wystarczająco ukrwione).
Często związane są one także ze spadkiem stężenia męskich hormonów (testosteronu oraz dehydroepiandrosteronu), co jest jednym z objawów andropauzy. Leczenie opiera się wówczas o przyjmowanie leków uzupełniających ich braki.
Pozostałe przyczyny problemów z potencją to:
- Permanentny stres, przemęczenie, szybkie tempo życia, intensywna praca.
- Otyłość oraz nadwaga – nadmiar kilogramów nie tylko niekorzystnie wpływa na erekcję, lecz zwiększa także ryzyko miażdżycy i chorób serca.
- Stosowanie używek – alkoholu, papierosów czy narkotyków.
- Przyjmowanie leków, między innymi przeciwhistaminowych, przeciwdepresyjnych oraz cytostatyków.
- Choroby prostaty – nowotwór lub przerost.
- Choroby penisa – stulejka czy włókniste stwardnienie członka.
- Zaburzenia lipidowe – wysoki poziom cholesterolu oraz podwyższone trójglicerydy przekładają się na problemy ze wzwodem i wzrost ryzyka zachorowania na miażdżycę.
Sposoby na poprawę erekcji po czterdziestym roku życia
Jako że kłopoty ze wzwodem są dla większości mężczyzn tematem niezwykle krępującym, niewielki odsetek z nich zgłasza się z tym problemem do lekarza. Znacznie częściej próbują oni znaleźć rozwiązanie na własną rękę, sięgając między innymi po leki bez recepty takie, jak Permen Go. W jego składzie znajdziemy między innymi:
- Ekstrakt z sosny nadmorskiej – ma właściwości przeciwzapalne i jest uznawany za jeden z najsilniej działających antyoksydantów. Dodatkowo, przyspiesza mikrokrążenie, co ma pozytywny wpływ na erekcję. Stabilizuje on również strukturę tkanki nabłonkowej i błon komórkowych, a także obniża poziom glukozy, lipidów i cholesterolu we krwi.
- L-argninę – to aminokwas endogenny, który nasz organizm jest w stanie samodzielnie wytworzyć z innych związków. Jest niezbędnym elementem szklaku syntezy tlenku azotu, który rozszerza światło naczyń krwionośnych i usprawnia krążenie krwi, a co za tym idzie – ułatwia dopływ krwi do prącia w trakcie erekcji.
- Żeń-szeń właściwy – zawiera ginsenozydy zwiększające czynność organów wewnętrznych (w tym gruczołów wydzielających hormony, jak przysadka mózgowa, kory nadnerczy, gruczoł tarczowy), pobudzające przemianę materii i działające rozluźniająco. Oprócz tego, ekstrakt z korzenia źeń-szenia przyczynia się do wzrostu syntezy tlenku azotu w ciałach jamistych, co prowadzi do rozszerzenia naczyń krwionośnych i usprawnienia krążenia.
Cena Permen Go to około 20-30 złotych. Szczegółowe informacje na jego temat dostępne są na stronie: http://www.permen.pl/permen-go.html. Leczenie problemów z erekcją zacząć powinno się jednak od wizyty u lekarza rodzinnego, który zaleci podstawową diagnostykę i, w razie konieczności, pokieruje pacjenta na konsultację u seksuologa, urologa lub androloga.
Dodatkowo, warto zadbać o wypoczynek, wysypianie się i odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Do minimum ograniczyć powinno się spożywanie używek. Zrezygnować należy także w noszenia zbyt obcisłej bielizny i korzystania z laptopa trzymając go na kolanach (prowadzi to do przegrzewania okolicy krocza). Niezwykle pomocna okazać może się również szczera rozmowa z partnerką i uzyskanie od niej należytego wsparcia.
Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!
Źródła:
- http://www.nto.pl/magazyn/reportaz/art/4159837,problem-z-erekcja-klopot-prawdziwych-mezczyzn,id,t.html
- https://wylecz.to/pl/seks/zdrowie-a-seks/leki-i-inne-sposoby-na-problemy-z-erekcja.html
- http://www.permen.pl/permen-go.html