Wiele kobiet skupia się w zabiegach kosmetycznych głównie na twarzy, zapominając o pozostałych częściach ciała. Jednak nawet najbardziej wypielęgnowana cera nie zrobi wrażenia, jeśli kobieta ma zwiotczałą szyję, a na powitanie wyciąga pomarszczoną dłoń. Medycyna estetyczna ma na to receptę w postaci kwasu hialuronowego.
Zastosowanie kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej
O wygląd należy dbać całościowo, a w walce o urodę nieoceniony okazuje się kwas hialuronowy. Za jego pomocą możemy zadbać o twarz, szyję, dekolt, dłonie, ujędrnić pośladki, powiększyć biust, a także – co zainteresuje mężczyzn – wymodelować mięśnie łydek i klatki piersiowej.
Najpopularniejszą częścią ciała poddawaną działaniu kwasu hialuronowego jest twarz. Nic dziwnego, to na niej zwykle skupia się uwaga otoczenia. Kwasem hialuronowym możemy nie tylko wypełnić powstałe zmarszczki, ale również wymodelować twarz i nadać jej pożądany owal. Mówi się, że szyja jednak zawsze zdradzi prawdziwy wiek. Nie, jeśli potraktujemy powstałe na niej bruzdy kwasem hialuronowym.
Jeśli marzą Ci się brazylijskie pośladki a’ la Jennifer Lopez, to zanim poddasz się kosztownej i bolesnej operacji, wypróbuj kwas hialuronowy. Można nim efektownie i bezinwazyjnie nadać pośladkom pożądany kształt.
Wbrew powszechnej opinii, również powiększanie biustu niekoniecznie musi się wiązać z wszczepianiem implantów. Wykonane z silikonu implanty to obce ciało w naszym organizmie i nie zawsze jest dobrze tolerowane. Naturalną alternatywą jest kwas hialuronowy, za pomocą którego lekarz modeluje i podnosi biust. Tą metodą możemy powiększyć piersi nawet o dwa rozmiary.
Zmieniająca się świadomość społeczna sprawia, że również coraz więcej mężczyzn zaczyna dbać o wygląd. Specjalnie dla ich potrzeb medycyna estetyczna oferuje zabiegi modelowania mięśni łydek i klatki piersiowej z użyciem kwasu hialuronowego.
Więcej informacji o działaniu kwasu hialuronowego na stronie www.esteticenter.com.
Kwas hialuronowy – substancja bezpieczna i naturalna
Kwas hialuronowy jest substancją, która występuje naturalnie w ludzkim organizmie. Odpowiada za nawodnienie skóry, a wraz z kolagenem i elastyną zapewnia jej prawidłową jędrność i elastyczność. Niestety, wraz z wiekiem tracimy młodzieńcze zapasy tego kwasu. Już od 30 roku życia możemy zaobserwować pierwsze tego oznaki. Skóra zaczyna stawać się sucha i wiotka, pojawiają się zmarszczki, usta tracą swą objętość, policzki zaczynają opadać. Na szczęście osiągnięcia współczesnej medycyny estetycznej pozwalają oszukać niesprawiedliwy upływ czasu.
Kwas hialuronowy stosowany w zabiegach ma te same właściwości jak naturalny, w związku z czym nie powoduje żadnych reakcji alergicznych i nie niesie za sobą ryzyka skutków ubocznych. Żelowy preparat z kwasem hialuronowym jest wstrzykiwany w tkankę podskórną i omijając barierę naskórkową trafia do skóry właściwej. Tak głęboko nie wniknie nawet najdroższy krem.
Pierwsze efekty są widoczne od razu po zabiegu, pełen rezultat widać natomiast po kilku dniach. Osoby przed 45 rokiem życia często są usatysfakcjonowane już jednym zabiegiem, natomiast w przypadku osób starszych zadowalające rezultaty są zazwyczaj osiągane podczas drugiej wizyty. Efekt zabiegu utrzymuje się do roku. Warto przy tym zaznaczyć, że każde następne wypełnianie zmarszczek jest skuteczniejsze i wymaga mniejszej ilości preparatu, więc kolejne zabiegi można określić jako podtrzymujące.
Kwas hialuronowy potrafi z powodzeniem zastąpić wiele inwazyjnych zabiegów i operacji. Co najważniejsze, jest substancją naturalną i przyjazną dla organizmu człowieka. Dzięki niemu zachowamy młody i zdrowy wygląd na dłużej.
Praktyczne porady odnośnie zastosowania kwasu hialuronowego znajdą Państwo również w artykule „Nauka i piękno, czyli botoks i kwas hialuronowy”.