Z higieną za pan brat. Wybieramy najlepsze dozowniki na ręczniki papierowe

Ostatnie miesiące wyjątkowo dobitnie nam pokazały, jak istotne jest przestrzeganie zasad higieny. Od nich w dużej mierze potrafi zależeć zdrowie i życie pojedynczych jednostek, a nawet i całych społeczeństw. Na ludzkich dłoniach, ale też powierzchniach wspólnych (blatach, klawiaturach, klamkach) żyją tysiące bakterii, z których część jest groźna dla zdrowia. Jeśli przymierzasz się do remontu biurowca, którego jesteś właścicielem sprawdź, które rozwiązania w zakresie higieny warto zastosować w służbowych łazienkach.

Jakie argumenty przemawiają za stosowaniem dozowników na ręczniki papierowe?

Stosowanie dozowników na ręczniki papierowe niesie ze sobą szereg korzyści. Po pierwsze, zapewniają zdecydowanie większy poziom sterylności. Aby wyjąć kilka listków papieru, nie trzeba od razu dotykać całej ryzy i przenosić w ten sposób na nie drobnoustrojów znajdujących się na skórze. Po drugie, jest to duża oszczędność samych ręczników papierowych. Nietrudno sobie wyobrazić sytuację, gdy mokrymi rękoma sięgamy po listek, a w międzyczasie kilka pozostałych ulega zamoczeniu. Poza tym ręczniki, z uwagi na swój niewielki ciężar, często wpadają do umywalki lub na podłogę i wówczas nie są już produktami higienicznymi. Nadają się jedynie do kosza. Takie marnotrawstwo nie sprawdza się na dłuższą metę. Korzystanie z dozownika zdecydowanie podnosi poziom higieny, a także poprawia wydajność zakupionych produktów. Za wykorzystaniem ręczników papierowych przemawia również ich prosta, intuicyjna obsługa. Wymiana wkładów jest banalnie łatwa. Niewielki ciężar własny urządzenia sprawia, że nietrudno zainstalować go do powierzchni płytek w łazience.

Dozowniki której marki warto wybrać do łazienki służbowej?

Szczególnie wartymi uwagi są dozowniki firmy Tork. Zwłaszcza że oprócz tego typu produktów można z tej samej serii dokupić również: podajniki mydła, dozowniki papieru toaletowego, podkładów medycznych, serwetek oraz czyściw. To czyni je produktami idealnymi do stosowania w restauracjach, hotelach, szpitalach, klinikach urody, gabinetach rehabilitacyjnych, przychodniach, warsztatach mechanicznych, galeriach handlowych, szkolnych i studenckich stołówkach, biurach i wielu innych miejscach.

Z czego produkowane są ręczniki papierowe jednorazowego użytku?

Ręczniki papierowe, znajdujące tak wszechstronne zastosowanie i stanowiące część naszej codziennej higieny, powstają na bazie makulatury offsetowej. W zależności od danego producenta, może być ona zadrukowana lub cechować się całkowitym brakiem jakichkolwiek napisów czy wzorów. To czyni je produktami w pełni ekologicznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego.

Najpopularniejsze rodzaje ręczników papierowych

Na rynku artykułów higienicznych, znajdujących zastosowanie w prywatnych mieszkaniach i domach, ale również w łazienkach ulokowanych w miejscach użyteczności publicznej (biurach, szkołach, szpitalach, zakładach produkcyjnych, galeriach handlowych) można spotkać różne rodzaje ręczników papierowych. Wśród najpopularniejszych z nich znajdują się ręczniki papierowe składane ZZ, W, V lub C. Ich nazwa bierze się stąd, że listki są ułożone na wzór konkretnej litery. Uznaje się je za jedne z najlepszych produktów do osuszania dłoni po umyciu. Wykonuje się je z celulozy lub z makulatury. Charakteryzuje je duża uniwersalność – pasują do niemal wszystkich modeli dozowników oraz podajników. Godne uwagi są przede wszystkim ręczniki papierowe firmy Tork, które wykazują się znakomitym poziomem chłonności płynów, wytrzymałością, a zarazem miękkością. Dzięki temu osuszają dłonie, nie podrażniając ich delikatnego naskórka. Istnieją również ręczniki papierowe wielopanelowe, które również cechują się sporą wydajnością i funkcjonalnością. Mogą być bez problemu stosowane przez osoby cierpiące na alergie.

Czym są czyściwa i jakie jest ich zastosowanie?

Na rynku produktów do higieny znajdują się również jednorazowe czyściwa. Czym one są? To produkty o zastosowaniu przemysłowym, które świetnie radzą sobie z pozbywaniem się trudnych do usunięcia zabrudzeń, powstałych od farby, smaru, oleju czy lakieru. W procesie produkcji stosuje się techniki, które mają za zadanie uczynić produkty bardziej chłonnymi i niepylącymi. Czyściwa można wykonywać z różnego typu materiałów. Powszechnie spotykane są te makulaturowe lub celulozowe, wykonane z kilku warstw, które znajdują podobne zastosowanie co ręczniki papierowe – są do nabycia w sklepie internetowym https://calde.pl/czysciwa-tork. Ponadto spotkać się można również z czyściwami wykonywanymi z białej bawełny. Są produktami pochodzącymi z recyklingu, zatem są w pełni ekologiczne. Służą do wycierania rozlanych substancji, czyszczenia dłoni czy do polerowania przedmiotów. Dużym ułatwieniem w codziennym używaniu czyściw są specjalne, przeznaczone na nie stojaki, a także ścienne uchwyty i dozowniki. Tego typu stanowiska z produktami higienicznymi bez trudu można spotkać w warsztatach samochodowych i lakierniach, w zakładach produkujących ciężki sprzęt budowlany, ale również w szeroko pojętej branży spożywczej i HoReCa.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments