Wyprawka dla studenta – co tak naprawdę przyda Ci się do nauki?

Materiał zewnętrzny

Rozpoczęcie studiów to bardzo ważny etap w życiu. Często wiąże się z wyprowadzką do innej miasta, co stanowi pierwszy poważny krok w stronę samodzielności. Nauka w szkole wyższej dla wielu pierwszoroczniaków budzi liczne pytania i jest źródłem niepewności. Jeśli zastanawiasz się, w co tak naprawdę warto wyposażyć się, idąc na studia, już podpowiadamy!

Zeszyty do każdego przedmiotu?

W szkole podstawowej i średniej do każdego przedmiotu miałeś zapewne osobny zeszyt. To zrozumiałe, ponieważ każdego dnia zapisywałeś w nich kolejne strony, przez co czasami jeden zeszyt wystarczał zaledwie na kilka miesięcy nauki. Na studiach nauka wygląda nieco inaczej. Choć jeszcze kilka lat temu studenci walczyli o notatki, obecnie wielu prowadzących decyduje się na udostępnienie swoich prezentacji za pośrednictwem oficjalnej platformy edukacyjnej, do której dostęp ma każdy student. Oznacza to zatem, że do egzaminów uczyć się będziesz raczej z wydrukowanych materiałów niż z własnych notatek. Warto zatem zaopatrzyć się w drukarkę i ryzę białego papieru ksero. Oczywiście w gronie nauczycieli akademickich nadal znajdziesz profesorów, którzy preferują klasyczne metody nauki i nie udostępniają swoich prezentacji. Wówczas faktycznie potrzebny będzie zeszyt. Studenci najchętniej wybierają kołobruliony lub kołozeszyty, które zaprojektowano tak, aby można było w nich w przejrzysty sposób prowadzić kilka przedmiotów. Szeroki wybór tego typu zeszytów znajdziesz tutaj: https://www.biurowi.pl/. Oprócz takiego multi zeszytu potrzebne będą oczywiście długopisy. Warto wyposażyć się również w klasyczny podręczny kalendarz. Już na pierwszych zajęciach wielu prowadzących zaplanuje egzaminy w sesji, terminy oddania projektów i kolokwia. Niech taki podręczny kalendarz stanie się nieodłącznym towarzyszem, który przypomni Ci o każdej prezentacji czy zaliczeniu.

---REKLAMA ---

Jak uczyć się do sesji?

W przeciwieństwie do sprawdzianów w szkole średniej, zaliczenia na studiach obejmują znacznie większy zakres materiału. Po wydrukowaniu wszystkich niezbędnych prezentacji lub zgromadzeniu notatek może Ci się wydawać, że przyswojenie wiedzy z całego tego stosu dokumentów jest wręcz niemożliwe. Jednak kluczem jest tu dobra organizacja. Wielu prowadzących podczas zajęć podkreśla, które zagadnienia są jedynie ciekawostką, a które mogą pojawić się na egzaminie. Warto notować takie informacje, a następnie ważne strony oznaczyć sobie za pomocą zakładek indeksujących i karteczek samoprzylepnych. Dzięki temu podczas nauki najwięcej uwagi poświęcisz naprawdę istotnym zagadnieniom, a cały proces przygotowywania się do egzaminów będzie uporządkowany i efektywny.

Co jeszcze powinno się znaleźć w wyprawce studenta? Taśma klejąca, zszywacz, dziurkacz, zapas koszulek na dokumenty oraz oczywiście kubek termiczny z aromatyczną kawą, dzięki której przetrwasz nawet bardzo nudny wykład – wszystkie te produkty znajdziesz w atrakcyjnych cenach na Biurowi.pl!

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Blog Ozonee
4 miesięcy temu

Oprócz wyprawki do nauki przyda się wyprawka odzieżowa 🙂 trzeba zrobić dobre pierwsze wrażenie!