Wycieczka do Alicante – informacje praktyczne

Alicante należy do miast południowej Hiszpanii położonych na wybrzeżu Costa Blanca. Lokalizacja ta sprawia, że jest ono chętnie wybierane na cel wakacyjnych wyjazdów, a szerokie możliwości spędzania wolnego czasu w tym rejonie sprawiają, że chętnie korzystają z tej opcji zarówno grupy znajomych, samotni podróżnicy jak i rodziny z dziećmi. Sprawdźmy, jak przygotować się do wycieczki do Alicante

Kiedy jechać do Alicante?

Jak na południowo hiszpańskie miasto przystało, w Alicante nie ma ostrych zim, a temperatura niemal nigdy nie spada poniżej 10 stopni Celsjusza. Jeśli jednak chcesz nacieszyć się ciepłem i wolisz zwiedzać ten rejon w nieco wyższych temperaturach, to wybierz czas od końca kwietnia/początku maja do końca października. Weź jednak pod uwagę, że w lipcu i sierpniu temperatury będą tam oscylować powyżej 30 stopni, więc zastanów się, czy jesteś gotów na zwiedzanie w upałach.

--- REKLAMA ---

Jak dojechać do Alicante?

Niektórzy mówią, że najlepszym sposobem na podróżowanie po Europie jest jazda samochodem. Niestety w przypadku południowej Hiszpanii oznacza to co najmniej dwa dni w trasie, gdyż od zachodnich granic Polski jest tam aż 2500 km. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest zatem wybór samolotu, którym w ciągu niecałych 3 godzin można dotrzeć do Alicante. Z Polski lata tam m.in. Ryanair co oznacza, że polując na bilety odpowiednio wcześnie można kupić je w bardzo dobrej cenie.

Gdzie spać w Alicante?

Alicante należy do miast chętnie odwiedzanych przez turystów, więc znajdziesz tutaj bardzo szeroką bazę noclegów. Możesz spać zarówno w hotelach, hostelach, jak i w prywatnych mieszkaniach podnajmowanych turystom. Musisz jednak pamiętać, że w szczycie sezonu o nocleg nie będzie łatwo, więc jeśli chcesz mieć większy wybór, to Twoja wycieczka do Alicante powinna być planowana ze sporym wyprzedzeniem.

Ile czasu spędzić w Alicante?

Na to pytanie nie ma jedynej słusznej odpowiedzi, gdyż Alicante oferuje tak wiele atrakcji, że pewnie i rok nie wystarczyłby na to, by wszystkie odwiedzić. Na najważniejsze atrakcje miasta wystarczy ok. 3-5 dni, ale jeśli chcesz oprócz tego skorzystać jeszcze z uroków plażowania i zwiedzić okolicę, to na wycieczkę najlepiej zarezerwuj sobie 10-14 dni. Dzięki temu unikniesz pośpiechu i w spokoju będziesz mógł cieszyć się wypoczynkiem i poznawaniem tego nadmorskiego miasta, a potem pełen energii wrócisz do swojej codzienności.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments