Wybór kontenera na śmieci – na jaki rozmiar się zdecydować?

Kontener na odpady przydaje się podczas remontu, prac rozbiórkowych, a także w czasie usuwania z domu lub mieszkania starych mebli i uszkodzonych sprzętów. Można zamówić go również, gdy chce się wywieźć odpady niebezpieczne, takie jak azbest lub wełna mineralna. Problem stanowi jednak wybór odpowiedniego rozmiaru pojemnika. Jeżeli chodzi o kontenery na śmieci, rozmiary dostępne dla klientów firmy ecoexpress24.pl wynoszą od 1m3 aż do 36 m3. Który z nich jest odpowiedni dla klientów indywidualnych?

---REKLAMA ---

Małe i średnie kontenery najpopularniejsze

Osoby prywatne, decydujące się na remont lub prace rozbiórkowe, zwykle wybierają kontenery o pojemności 5-7 m3. Nieco mniejsze kontenery na odpady są przydatne w czasie wywożenia ziemi ogrodowej i kamieni bądź remontu niewielkiej łazienki. W przypadku niewielkich ilości gruzu do wywiezienia można zdecydować się na worki big-bag lub kontener na śmieci o pojemności 1m3.

Nasi klienci najczęściej decydują się na wypożyczenie kontenera, w którym mieści się od 5 do 7 m3 odpadów. Zwykle taki kontener na śmieci wystarcza, by usunąć wszystkie śmieci po remoncie lub pracach wykończeniowych. Wypożyczenie kontenera o pojemności 36 m3 jest natomiast częste w dużych spółdzielniach mieszkaniowych – mówi pracownik firmy ecoexpress24.pl – Bez względu na rodzaj zamawianego kontenera, staramy się podstawić go do klienta możliwie jak najszybciej. Przeciętny czas oczekiwania na pojemnik wynosi 24 godziny – kontynuuje.

Przed zamówieniem kontenera powinno się pamiętać o dokładnym określeniu, jaki rodzaj odpadów chce się wyrzucić. Osobno wyrzuca się czysty i zmieszany gruz, podobnie jak gabaryty lub odpady mix. W przypadku wywozu odpadów niebezpiecznych, czyli azbestu, na https://www.ecoexpress24.pl/ zamawia się kontener według niestandardowego cennika – taka usługa jest realizowana na indywidualne zapytanie.

Wypożyczenie kontenera krok po kroku

Gdzie wypożyczyć kontener na śmieci? Aby go zamówić z dostawą we wskazane miejsce, wystarczy założyć konto na ecoexpress24.pl, podać swoją lokalizację i wybrać rodzaj odpadów, których wywóz chce się zlecić. Następnie aplikacja umożliwia wybranie wielkości kontenera – klient poznaje koszt wypożyczenia kontenerów różnych rozmiarów, a także przewidywany czas oczekiwania na ich podstawienie. Gdy wybierze się jeden z pojemników, dokonuje się płatności za jego wynajem poprzez bezpieczny system PayU. Kontener na gruz lub inne odpady jest podstawiany na okres 5 dni, lecz w razie potrzeby okres jego najmu przedłuża się o 4 dni po uiszczeniu dodatkowej opłaty.

REKLAMA