Wybieramy idealną huśtawkę ogrodową

Huśtawki już dawno przestały być jedynie prostymi i niezbyt estetycznymi konstrukcjami przeznaczonymi tylko dla najmłodszych. Nowoczesne modele huśtawek mogą stanowić największą ozdobę ogrodu, a bujać na nich mogą się nie tylko maluchy, ale też cała rodzina. Poszukujesz idealnej huśtawki do swojego ogrodu? Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i znajdź model, który w pełni odpowie na Twoje oczekiwania.

Po pierwsze, określ swoje potrzeby

Zanim przystąpisz do wyboru idealnej huśtawki ogrodowej, zastanów się nad trzema kluczowymi kwestiami:

  1. W którym miejscu ogrodu ustawisz huśtawkę?
  2. Ile miejsca w ogrodzie możesz na nią przeznaczyć?
  3. Kto będzie korzystał z huśtawki (jedynie dorośli, jedynie dzieci, a może cała rodzina)?

Dzięki odpowiedziom na te pytania będziesz mógł określić, jaki rozmiar i rodzaj huśtawki sprawdzi się u Ciebie najlepiej.

Po drugie, wybierz rodzaj huśtawki

Do najpopularniejszych modeli huśtawek ogrodowych należą obecnie:

  • Huśtawki wieloosobowe – to najbardziej uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się w niemalże każdym ogrodzie (poza przestrzeniami o niewielkiej powierzchni). Zwykle mają postać szerokich ławek, wykonanych z drewna lub metalu. Ich powierzchnia może być wyściełana miękkimi poduszkami.
  • Huśtawki z funkcją leżenia – to modele huśtawek wieloosobowych, które można rozłożyć tak, by oparcie i siedzisko stworzyły jeden poziom.
  • Huśtawki-kokony – tego typu modele to połączenie jednoosobowych huśtawek i siedzących, zawieszanych od góry hamaków. Na rynku znajdziesz kokony przeznaczone do samodzielnego zawieszenia lub modele zawieszone na stelażu. Tego typu huśtawki świetnie sprawdzają się w niewielkich ogrodach, a nawet na tarasach.
  • Huśtawki typu bocianie gniazdo – to jednoosobowe modele, które składają się z koła (zwykle wykonanego ze sznurka). Ze względu na brak oparcia, wykorzystuje się je raczej do zabawy i bujania najmłodszych, niż do relaksu.

hustawka-ogrodowa-typu-cocoon.jpg

Po trzecie, wybierz materiał, z którego wykonana będzie huśtawka

Na rynku znajdziesz:

  • Huśtawki plastikowe – są niedrogie, odporne na warunki atmosferyczne i lekkie. Ich podstawową wadą jest podatność na uszkodzenia mechaniczne. Dla wielu osób wątpliwą pozostaje także kwestia estetyki plastikowych huśtawek.
  • Huśtawki drewniane – dobrze prezentują się w niemalże każdym ogrodzie, niezależnie od tego, w jakim stylu jest on urządzony. Z drewna wykonuje się zarówno duże, wieloosobowe ławy, jak i niewielkie huśtawki dla maluchów. Zaletą drewna jest imponująca trwałość, jednak, aby się nią cieszyć, należy pamiętać o regularnej impregnacji huśtawki.
  • Huśtawki z metalu – są lekkie, niedrogie i wytrzymałe (chociaż należy zabezpieczać je przed rdzewieniem). Metalowy stelaż huśtawki pokrywany jest zwykle miękkim obiciem, które łatwo utrzymać w czystości, dzięki możliwości prania w pralce.

hustawki-fotele-wiszace-cocon.jpg

Huśtawka to doskonały sposób na to, by cieszyć się ciepłymi dniami, spędzonymi na świeżym powietrzu. Ciekawe modele stylowych i wytrzymałych huśtawek ogrodowych znajdziesz w ofercie Miloo Home.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments