Wszystko, co powinieneś wiedzieć przed zleceniem druku katalogów

Promocja firmy musi odbywać się na wielu płaszczyznach, bo tylko wtedy działania marketingowe będą skuteczne. Warto więc zadbać o to, aby oferta firmy była dobrze widoczna i dostępna dla potencjalnych klientów. Jedną z form promocji są katalogi reklamowe, wykorzystywane do prezentowania oferowanych usług i produktów. Na co zwrócić uwagę zlecając druk katalogów?

Jak przygotować katalog do druku?

Dla klientów najważniejsze jest to, aby oferta była zaprezentowana w interesujący sposób. To na tej podstawie często podejmują decyzję, czy skorzystają z proponowanych usług i produktów. Firmy takie jak OpenPrint specjalizują się w produkcji materiałów reklamowych, dlatego można mieć pewność, że druk katalogów będzie wykonany profesjonalnie. Należy zwrócić uwagę na to, aby katalogi były estetycznie zrobione i stanowiły zbiór najważniejszych informacji.

Katalogi szyte – najwyższa jakość produktów

W ofercie drukarni reklamowych można znaleźć różne warianty katalogów. Taka różnorodność pozwala dobrać katalog do własnych potrzeb, ilości informacji oraz profilu prowadzonej działalności. Katalogi szyte stanowią trwały i starannie wykonany egzemplarz ofertowy. Przeglądając kolejne kartki nie ma ryzyka, że poszczególne strony wypadną, gdyż szycie zapewnia odpowiednią stabilizację katalogi. Druk katalogów wykonywany jest za pomocą specjalnych technik, co pozwala wyeksponować nawet drobne szczegóły graficzne.

Katalogi klejony – estetyczna forma przekazu

Dużą popularnością cieszą się także katalogi klejone, gdyż wyróżniają się wyjątkową estetyką wykonania. Ta forma polecana jest szczególnie w przypadku rozbudowanej oferty, gdzie potrzeba stworzyć obszerny katalog usług i produktów. Katalogi klejone są bardzo wytrzymałe, a dodatkowo wygodne w użyciu. Dzięki temu idealnie sprawdzą się podczas prezentowania oferty potencjalnym klientom.

Dobre opracowanie graficzne

W katalogach ważne jest to, aby były atrakcyjne dla odbiorcy. Zaprezentowanie oferty w sposób nieskładny i mało efektowny może sprawić, że klient nie będzie przekonany do nawiązania współpracy. Projektując katalog reklamowy warto zwrócić uwagę na to, aby opraw graficzna była estetycznie wykonana, a przekaz informacyjny był zwięzły i treściwy. Druk katalogów powinien uwzględniać wszystkie detale, dlatego tak ważna jest najwyższa jakość wydruku i użycie profesjonalnych urządzeń introligatorskich.

Wysokiej jakości zdjęcia

W katalogach reklamowych muszą zostać umieszczone zdjęcia, które zachęcą do zakupu. Muszą być one wykonane w profesjonalny sposób i odpowiednio wykadrowane, bo tylko wtedy mogą stanowić element promocyjny. Wykonanie zdjęć do katalogów warto zlecić profesjonaliście, który za pomocą fotografii wydobędzie z produktów ich najważniejsze cechy. Przed rozpoczęciem wydruku katalogów należy jeszcze raz sprawdzić wszystkie strony czy oprawa graficzna jest odpowiednio rozmieszczona.

Wybór papieru

Wbrew pozorom, papier ma duże znaczenie dla jakości wydruku oraz trwałości. Do druku katalogów reklamowych lepiej wybierać materiały dodatkowo wzmocnione warstwą laminatu. Dzięki temu zdjęcia nie wyblakną, a kartki nie podrą się nawet po długim czasie. Katalog reklamowy ma stanowić wizytówkę firmy, dlatego wszystkie detale muszą być wykonane z dbałością o każdy szczegół. Katalogi to skuteczny sposób na promocję marki, dlatego warto zadbać o to, aby całość stanowiła spójny przekaz reklamowy.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments