Wiersze o miłości – kto pisał te najpiękniejsze?

Miłości nie da się wyrazić słowami. Można jednak znaleźć osoby, które starały się opisać miłość w swoich utworach i wierszach. W ten właśnie sposób powstały różnorodne wiersze o miłości. Dzielą się one na wiele typów, niektóre z nich są sentymentalne, inne natomiast są radosne i wprowadzają romantyczny nastrój. Miłość otwiera oczy na nowe doznania, ludzie stają się wtedy szczęśliwi, dostrzegają małe rzeczy i są bardziej sympatyczni. Cały świat widzi się w różowych barwach. Do tego prowadzi pierwsza miłość.

Wiersze o miłości bardzo często poruszają ważne dla człowieka tematy, takie jak uczucia. W wierszach miłosnych można bez problemów znaleźć uczucie tęsknoty, strachu, radości, ale też pragnienia i zaskoczenia. Tego typu uczucia nie są przecież nikomu obce. W wierszach o miłości odnajdą się zarówno osoby zakochane, ale też takie, które traktują miłość bardzo poważnie i szukają swojej drugiej połówki, z którą chcą spędzić resztę życia.

Nie ma idealnego sposobu na wyrażenie swoich uczuć. Można je oczywiście przelewać na papier, jednak nie każdy ma takie zdolności. Wyznanie miłości drugiej osobie to często stresujące przeżycie. Nikt nie wie do końca jak się za to zabrać, lecz wiersze miłosne mogą w tym pomóc. Jeśli zacytuje się bliskiej osobie wiersz miłosny, na pewno bardzo to doceni i się wzruszy. Do wyboru ma się bardzo bogate zbiory. Dzięki temu można idealnie wyrazić swoje uczucia w stosunku do drugiej osoby. Adam Asnyk porównał miłość do słońca. Poeta uważał, że miłość może być przedstawiona na dwa sposoby. Z jednej strony niesie ona za sobą szczęście i radość, natomiast z drugiej jest związana z tęsknotą i cierpieniem. Według Asnyka miłość ma duży wpływ na wiele aspektów codziennego życia, np. na rozkwitanie kwiatów. Jedno jest pewne, świat bez miłości nie miałby większego sensu.

O miłości warto dużo słuchać, ale można także czytać rozmaite dzieła związane z tą tematyką. Miłość jest niezwykle ważnym tematem dla wielu pisarzy. Pobudza ona wenę i rozwija twórczość. Tak stało się w przypadku Agnieszki Osieckiej, która w utworze „Umrzeć z miłości” przekonuje, że miłość trzeba przeżyć chociaż raz w swoim życiu. Oczywiście można przez nią cierpieć, ale bez miłości ludzie są bardzo nieszczęśliwi. Według autorki dla miłości warto jest umrzeć. 

Wiersze o miłości jasno pokazują, że o miłość zawsze trzeba dbać i walczyć o to, aby się prawidłowo rozwijała. Musi być przekazywana na kolejne pokolenia, wszystko w tym zakresie zależy od ludzi. Miłość pozytywnie wpływa na cierpliwość, ale też na zrozumienie wielu ważnych zjawisk. Spośród wielu wierszy o miłości można znaleźć idealne dla siebie, które mogą zainteresowanych zainspirować do działania i mówienia oraz pisania o swoich uczuciach.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Henryk
Henryk
2 lat temu

Niezwykła
Niezwykła jest twoja postać
szczupła i wiotka jak wierzbowa łoza
jak osa w locie jak wiosenna brzoza
wysoka i smukła rosła jak topola na
miedzy pola.
Twe włosy rude cenniejsze niż złoto
i oczy zielone bijące tęsknotą
a serce gorące jak słońce o świcie
kocham cię nad życie.
Za to cię kocham za twe poświęcenie
za blaski w mym życiu i ukojne cienie
za ciche szepty kocham i słodkie pocałunki
miłosne trunki.
Za uśmiech twój szeroki jak widnokrąg morza
za blask w twych oczach jak poranna zorza
za twoje smukłe dłonie i twe długie ręce
które codziennie całuję w podzięce
za to cię kocham.
Za to cię kocham niezwykły rudzielcu
od dawna ty gościsz ciągle w moim sercu
ty przesłoniłaś mi mój świat cały
a ja cię wielbię i dodaję chwały
dla ciebie te poematy wiersze epitety
za twoje czyste serce niezwykłej kobiety.
autor: Henryk Siwakowski
fotka z netu.