Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni jako studia podyplomowe. Dlaczego warto wybrać ten kierunek?

Studia podyplomowe dedykowane są absolwentom studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Słuchaczami mogą zostać również osoby już aktywne zawodowo, które pragną podnieść swoje kompetencje i zdobyć nowe kwalifikacje w zakresie urbanistyki i planowania przestrzeni.

Cel studiów podyplomowych na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni

Gospodarka przestrzenna to nic innego jak organizacja rozwoju społeczno-gospodarczego. Polega na efektywnym gospodarowaniu zasobami przestrzennymi. Celem studiów podyplomowych na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzeni jest nabycie przez słuchaczy praktycznych umiejętności, odpowiadających aktualnym przepisom prawa. Studenci w toku zajęć poszerzają zdobytą dotychczas wiedzę o nowe zagadnienia z zakresu ekonomii, zarządzania, geografii, socjologii oraz urbanistyki, a dodatkowo:

--- REKLAMA ---
  • nabywają umiejętność planowania oraz kształtowania przestrzeni,
  • uzyskują wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne, niezbędne do opracowywania dokumentów planistycznych w gminie,
  • poznają możliwości techniczne oraz ograniczenia w zakresie projektowania,
  • zdobywają umiejętności interpersonalne, ułatwiające współpracę z klientem oraz komunikację zespołową.

Dla kogo studia podyplomowe na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne?

Studia podyplomowe na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne skierowane są do wszystkich osób, które zatrudnione są na stanowiskach związanym z planowaniem przestrzennym, gospodarką przestrzenną i urbanistyką. Grupę docelową stanowią tutaj architekci, agencji nieruchomości, pracownicy jednostek samorządowych, geografowie oraz geodeci. Do rekrutacji mogą przystąpić także wszystkie osoby, zainteresowane pogłębianiem swojej wiedzy z zakresu planowania przestrzennego. Studia podyplomowe obejmują zagadnienia z zakresu podstaw prawnych gospodarki przestrzennej, uwarunkowań społeczno-gospodarczych, ekonomii oraz zarządzania przestrzenią.

Dlaczego warto studiować Urbanistykę i Planowanie Przestrzenne?

Współczesne miasta dynamicznie się zmieniają. Projektowanie przestrzeni miejskiej pozwala rozmieścić obiekty tak, aby jak najlepiej służyły mieszkańcom. Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne to kierunek perspektywiczny, a uzyskane kwalifikacje zawodowe pozwalają absolwentowi znaleźć ciekawą i dobrze płatną pracę w stale rozwijających się branżach gospodarki.

Jakie studia podyplomowe wybrać?

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie w swojej ofercie posiada studia podyplomowe na kierunku Urbanistyka i Planowanie Przestrzenne, trwające dwa semestry. Zajęcia prowadzone są przez doświadczonych urbanistów z samodzielną praktyka zawodową oraz przez wykładowców pracujących w zespołach międzybranżowych i komisjach urbanistycznych. Dzięki temu kształcenie słuchaczy studiów podyplomowych nabiera praktycznego charakteru. Zajęcia prowadzone są za pośrednictwem E-learningu i dostosowywane do potrzeb studentów. W toku nauki słuchacze studiów podyplomowych korzystają z nowoczesnych metod nauczania oraz profesjonalnych programów komputerowych.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments