Upiększanie przez zabiegi iniekcyjne.

Wiele zabiegów wykonywanych w gabinecie medycyny estetycznej wykorzystuje proces nakłuwania skóry. Niekiedy już samo nakłuwanie skóry na określoną głębokość przynosi pożądany efekt odmładzający, jednak często nakłuwanie skóry łączone jest z wprowadzaniem w głąb skóry związków odżywczych. Tego typu zabiegi znajdują bardzo różnorodne zastosowanie i mogą być wykonywane zarówno u osób młodych, jak i tych w podeszłym wieku. Jakie są najpopularniejsze zabiegi wykorzystujące nakłuwanie skóry? O rekomendację zapytamy eksperta medycyny estetycznej lekarza dermatolog w Klinice Neonia z Krakowa Ewe Kopycińską.

– Dlaczego nakłuwanie skóry jest tak chętnie wykorzystywane w celu odmładzania i upiększania skóry?

 

Nakłuwanie skóry ma na celu przerwanie bariery naskórka, dzięki czemu składniki aktywne preparatów penetrują w głąb skóry. Wysoka koncentracja związków czynnych w skórze oraz ich docelowe działanie dokładnie w tych warstwach skóry, które wymagają rewitalizacji przyczynia się do znacznego zwiększenia skuteczności terapii. Ponadto nie bez znaczenia jest sam proces nakłuwania – takie kontrolowane uszkodzenie skóry prowadzi do rozwoju miejscowego stanu zapalnego i zintensyfikowania procesów regeneracyjnych. Dzięki wzmożeniu procesów syntezy kolagenu uzyskać można efekt odmłodzenia skóry, jej ujędrnienia oraz zwiększenia jej gęstości. Na takim intensywnym nakłuwaniu skóry na ściśle określoną głębokość koncentruje się zabieg z wykorzystaniem aparatu Dermapen 4. Można oczywiście połączyć takie efektywne nakłuwanie z aplikacją na skórę odpowiednich preparatów. Natomiast zabiegi, w których nakłuwanie skóry ściśle wiąże się z wprowadzaniem związków aktywnych to mezoterapia igłowa, lipoliza iniekcyjna, osocze bogatopłytkowe https://drkopycinska.krakow.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe-fibryna/, fibryna oraz karboksyterapia.

 

– Czy skórę można nakłuwać tylko na twarzy, czy może także na ciele?

 

Wymienione przeze mnie zabiegi mogą być z powodzeniem stosowane na twarzy, a także okolicy szyi i dekoltu w celu ujędrnienia i odmłodzenia skóry. Kolejna lokalizacja to owłosiona skóra głowy – wówczas osocze bogatopłytkowe, karboksyterapia czy Dermapen 4 uaktywniają mieszki włosowe, stanowiąc skuteczną terapię nadmiernego wypadania włosów i łysienia. Nakłuwanie doskonale sprawdza się także na ciele – dzięki tego typu zabiegom można redukować rozstępy i wiotką skórę na takich problematycznych obszarach jak brzuch, uda, pośladki, biodra czy ramiona. Natomiast zabieg lipolizy iniekcyjnej umożliwia miejscowe redukowanie tkanki tłuszczowej.

 

– W jaki sposób wykonywany jest zabieg Dermapen 4? I komu dedykowany jest ten zabieg?

 

Dermapen 4 to zabieg wykorzystujący aparat najnowszej generacji, który wyposażony jest w 16 igieł, które mogą nakłuwać skórę z częstotliwością ponad 1000 razy na sekundę. Zaletą aparatu jest możliwość precyzyjnego kontrolowania głębokości nakłuć w zakresie 0,2 – 3 mm. Zabieg Dermapen polega na intensywnym nakłuwaniu wybranego obszaru skóry w celu pobudzenia procesów autoregeneracyjnych. Dzięki nakłuwaniu wzrasta synteza czynników wzrostu oraz aktywności fibroblastów, zatem efektem zabiegu będzie nasilona synteza włókien kolagenowych. Dzięki temu zabieg Dermapen może być wykonany w celu wygładzania zmarszczek (także w okolicy oczu i ust), ujędrnienie skóry, redukcja blizn potrądzikowych. Dermapen umożliwia ponadto likwidację cieni pod oczami, poszerzonych porów czy przebarwień. Zabieg Dermapen 4 dedykowany jest ponadto osobom dotkniętym nadmiernym wypadaniem włosów, a także zwiotczałą skórą na ciele czy rozstępami. Zabieg trwa kilkadziesiąt minut i poprzedzony jest zaaplikowaniem na skórę kremu znieczulającego.

 

– Kiedy zauważalne są efekty zabiegu?

 

W związku z tym, że zabieg ma na celu pobudzenie syntezy kolagenu, na ostateczny efekt należy poczekać około miesiąca. A dla zintensyfikowania odmłodzenia skóry warto wykonać serię 2 – 5 zabiegów w odstępach 2 – 4 tygodni. Nie należy niepokoić się przejściowym zaczerwienieniem i łuszczeniem skóry, które może występować do kilku dni po zabiegu.

 

– A kiedy zdecydować się na mezoterapię czy osocze bogatopłytkowe?

 

Wskazania do wykonania mezoterapii czy wampirzego liftingu są podobne jak w przypadku zabiegu Dermapen. Można odmłodzić twarz, zredukować takie oznaki starzenia się skóry jak zmarszczki i przebarwienia, utrata elastyczności. Mezoterapia https://neonia.com.pl/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa-krakow/ i osocze bogatopłytkowe wspomagają ponadto walkę z cellulitem, rozstępami, utratą jędrności sylwetki. Zabiegi te uzupełniają ponadto leczenie łysienia o rozmaitym podłożu. Kolejne zastosowanie to uzupełnienie terapii z wykorzystaniem lasera czy ultradźwięków i zintensyfikowanie procesów regeneracji skóry. Mezoterapia polega na wprowadzaniu w głąb skóry preparatów o składzie odpowiadającym aktualnym potrzebom skóry; w tym celu wykonywane są nakłucia cieniutką igłą. Z kolei osocze to pozyskany z krwi pacjenta koncentrat płytek krwi, czynników wzrostu oraz peptydów. Z krwi pacjenta uzyskać można także fibrynę – preparat wzbogacony o usieciowane włókna fibrynowe. Ten zabieg sprawdza się w celu długotrwałej biostymulacji skóry.

 

– Przejdźmy do karboksyterapii – czy to zabieg równie uniwersalny jak poprzednio omówione zabiegi?

 

Tak, zabieg karboksyterapii https://neonia.com.pl/kosmetyka-pielegnacyjna/karboksyterapia/ znajduje szerokie zastosowanie w odmładzaniu i upiększaniu twarzy i ciała. Możemy zatem wygładzać zmarszczki, ograniczać wypadanie włosów, redukować rozstępy i cellulit oraz uelastyczniać skórę, a nawet wyszczuplić sylwetkę. Tak wszechstronne działanie karboksyterapii wynika z unikatowych właściwości dwutlenku węgla, który pobudza krążenie krwi, stymuluje powstawanie nowych naczyń krwionośnych oraz włókien kolagenowych. Dla osiągniecia spektakularnych efektów warto powtórzyć zabieg około 5 – 10 razy, z częstotliwością jednego zabiegu na tydzień.

 

– Na koniec wspomnijmy o lipolizie iniekcyjnej. To polecana metoda odchudzania, wyróżniająca się znikomą inwazyjnością.

 

Obecnie odchudzanie w gabinecie medycyny estetycznej polega na wykorzystaniu jak najmniej inwazyjnych procedur, które są bardzo bezpieczne. Lipoliza iniekcyjna polega na ostrzykiwaniu tkanki tłuszczowej preparatem, który rozbija komórki tłuszczowe. Dzięki temu możliwe jest zredukowanie kilku cm w obwodach i pozbycie się opornych na dietę depozytów tkanki tłuszczowej. Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3 zabiegów w odstępach 3 – 6 tygodni.

Źródło artykułu: https://drkopycinska.krakow.pl/

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments