Tipsy – rodzaje i zastosowanie

Materiał zewnętrzny

Naturalne paznokcie prezentują się niezwykle okazale, jeśli dbamy o nie regularnie, ale czasami żyjemy w zbyt szybkim tempie, aby mieć na to czas. Dla zabieganych i niecierpliwych idealnym rozwiązaniem są tipsy. Spośród wielu ich rodzajów każda z nas znajdzie coś dla siebie – oto zestawienie sztucznych paznokci.

---REKLAMA ---

Tipsy to elastyczne płytki wyprodukowane z tworzywa sztucznego, które należy przykleić za pomocą specjalnego kleju do naturalnych paznokci. W ten sposób je przedłużymy, ale też dodatkowo wzmacniamy. Zdobywają coraz większą popularność i stają się jednym z atrybutów kobiecości. Są wyjątkowo praktyczne, a dla niektórych kobiet niemal niezastąpione. Jeśli zastanawiasz się, czy to rozwiązanie odpowiednie dla Ciebie, sprawdź zastosowanie oraz rodzaje tipsów.

Zastosowanie tipsów

Tipsy są chętnie wybierane przez kobiety, które mają kruche i łamliwe paznokcie. Pragnąc przemienić je w długie i piękne, podejmują decyzję o przedłużeniu paznokci tipsami. Wystarczy pomalować je lakierem lub żelem a będą prezentować się niezwykle atrakcyjnie.

Często na sztuczne paznokcie decydują się także kobiety żyjące aktywnie, które nie chcą poświęcać cennego czasu na codzienne zabiegi pielęgnacyjne. Dobrze wykonane tipsy doskonale sprawdzą się na co dzień – zarówno w pracy, jak i podczas spotkania z przyjaciółmi czy na imprezie. Ponadto są niezwykle praktyczne – dzięki nim nie trzeba martwić się o wygląd paznokci nawet przez kilka tygodni.

Najpopularniejsze rodzaje tipsów

Dobrej jakości tipsy są elastyczne i odporne na pękanie. Można to łatwo sprawdzić – wystarczy poprzecznie przegiąć tipsa od wewnętrznej strony. Technika produkcji tipsów na przestrzeni lat ewoluowała, a producenci stosują coraz nowsze kosmiczne tworzywa sztuczne. Obecnie jednak liczni producenci stosują najlepsze tworzywa sztuczne.

Tipsy żelowe

Tipsy żelowe nakłada się metodą światłoutwardzalną, co oznacza, że poszczególne warstwy żelu utwardza się lampą UV przez około 2-3 minuty. Efekt utrzymuje się zwykle przez co najmniej 2 tygodnie.  Zaletą paznokci żelowych jest ich naturalny wygląd – są mniej inwazyjne dla płytki paznokciowej niż akryl, ale za to dość podatne na uszkodzenia mechaniczne.

Tipsy akrylowe

Paznokcie akrylowe są świetnym rozwiązaniem dla osób obgryzających paznokcie. Powstają w wyniku zmieszania proszku akrylowego oraz specjalnego płynu Liquid. Nakłada się je na końcu paznokcia, ale trzeba pamiętać o opiłowaniu i wypolerowaniu płytki, aby granica między paznokciem a tipsem nie była widoczna. Mają przewagę nad tipsami żelowymi, gdyż są trwalsze i utrzymują się przez około 3 tygodnie. Ponadto na płytce można wykonać rozmaite efekty i zdobienia. Na przykład bardzo popularny w ostatnim czasie efekt dymu.

To, jak długo będą się utrzymywać przedłużane paznokcie – niezależnie od wybranej metody – zależy także od indywidualnych cech paznokcia, czyli m.in. jego tempa wzrostu. Najczęściej jednak można cieszyć się doskonałym efektem co najmniej 2 tygodnie, aż do półtora miesiąca.

Aby przedłużyć efekt manikiuru należy o paznokcie dbać – stosować kremy czy olejki pielęgnacyjne do dłoni i paznokci. Przed zabiegiem także warto zdezynfekować i odtłuścić płytkę specjalnym preparatem. Stosując się do tych zaleceń można też samodzielnie wykonać manicure nie gorszy niż w salonie kosmetycznym.

Należy pamiętać iż o dłoni i paznokcie musimy dbać niezależnie od stosowanej metody manicure. Zadbane dłonie to nasza wizytówka więc pamiętajmy o oliwkach do paznokci i skórek jak również o kremach nawilgających nasze dłonie.

Przed każdym zabiegiem naszą płytkę paznokcia za pomocą specjalnego preparatu Cleaner musimy odtłuścić.

Pamiętajmy, że każdy manicure możemy wykonać samodzielnie w domu.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments