Trening na siłowni to doskonały sposób na utratę zbędnych kilogramów, spalenie tkanki tłuszczowej, ujędrnienie ciała oraz rozbudowanie mięśni. Aktywność fizyczna znakomicie wzmacnia ogólną wydolność organizmu, poprawia samopoczucie oraz pomaga dbać o zdrowie. Ile kosztuje trening z trenerem personalnym i dlaczego warto się na niego zdecydować?
Postaw na bezpieczeństwo
Jeśli jesteś początkującym adeptem zajęć na siłowni, możesz nie umieć prawidłowo wykonywać przysiadów, martwego ciągu czy wielu innych ćwiczeń. Wychylanie kolan poza linię stóp w czasie wykonywania wykroków z 3-kilogramowymi hantlami prowadzi do kontuzji, której objawy są wyjątkowo nieprzyjemne. Nie chcesz już więcej odczuwać bólu stawów kolanowych? Zależy Ci na tym, żeby trenować w pełni bezpiecznie i cieszyć się zdrowiem? Postaw na trening indywidualny, podczas którego trener wytłumaczy Ci, w jaki sposób należy poprawnie wykonywać ćwiczenia. Pod bacznym okiem profesjonalisty nie popełnisz błędów, które zazwyczaj skutkują bolesną kontuzją, a także nauczysz się ćwiczyć w taki sposób, żeby osiągnąć maksymalne rezultaty – ujędrnienie nóg, spalenie tkanki tłuszczowej z brzucha czy wyrzeźbienie klatki piersiowej. Trener spojrzy na Twoją sylwetkę obiektywnie – bez problemu wskaże Ci partie ciała, nad którymi musisz jeszcze popracować.
Zobacz również artykuł: Ile kosztuje personalny trening
Trening dla osób z urazami
Trener personalny jest potrzebny nie tylko początkującym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią. Jego usługi przydają się również wszystkim osobom, które uległy kontuzji lub mają problemy ze zdrowiem i nie mogą pozwolić sobie na tradycyjne ćwiczenia np. z wolnymi ciężarami. Masz skrzywienie kręgosłupa w odcinku szyjnym i nie możesz zbytnio obciążać tego wrażliwego obszaru? A może dokuczają Ci zwyrodnienia na odcinku lędźwiowym, masz tendencję do wypadania dysków lub cierpisz na dolegliwości związane ze stawami? Umiarkowany wysiłek fizyczny zawsze jest wskazany, jednak w tak ekstremalnych sytuacjach należy zasięgnąć porady lekarza i wybrać trening indywidualny, najlepiej z osobą, która jest jednocześnie fizjoterapeutą. Dzięki temu maksymalnie zadbasz o swoje zdrowie i nie będziesz ryzykować pogorszenia jego stanu lub odnowienia się kontuzji.
Ile kosztuje trener personalny?
Indywidualny trening z doświadczonym profesjonalistą jest oczywiście droższy niż zwykły karnet na siłownię, jednak warto zainwestować w swoje zdrowie i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Ile kosztuje osobisty trener na siłowni? Ceny uzależnione są od wielu czynników – przede wszystkim miasta i regionu Polski, ale również wielkości siłowni, rodzaju karnetu i tego, czy dane miejsce jest niewielkim salonem fitness, czy należy do ogólnopolskiej sieci. Statystyki pokazują, że przeciętnie należy liczyć się z opłatą w wysokości 200 złotych miesięcznie. Do tego oczywiście dochodzą koszty zakupu specjalistycznych butów czy wygodnych ubrań na siłownię.