Leczenie chrapania i bezdechu w Krakowie. Poznaj nowoczesną i bezpieczną metodę!

Chrapanie jest zjawiskiem, które zakłóca nocny wypoczynek nie tylko osobie chrapiącej, ale także pozostałym domownikom. Nie należy go bagatelizować, gdyż chrapanie może być także objawem bezdechu sennego – groźnego schorzenia, które może prowadzić nawet do śmieci. Na szczęście, nowoczesne metody pozwalają na całkowite wyeliminowanie chrapania oraz towarzyszącego mu bezdechu sennego. Taką możliwość daje leczenie bezdechu w Krakowie.

Dlaczego chrapanie jest niebezpieczne i co ma wspólnego z bezdechem sennym?

Chrapanie to zjawisko, które dotyka głownie mężczyzn. Szczególnie narażeni na jego występowanie są panowie z nadwagą i dużą ilością tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w okolicach karku. Z bezdechem sennym często idzie w parze także nadciśnienie i cukrzyca. Jednym z podstawowych objawów, które mogą świadczyć o występowaniu bezdechu jest chrapanie.

W czasie nocnego odpoczynku dochodzi do obniżenia napięcia mięśni, w tym także tych zlokalizowanych w obrębie gardła i języka. Mięśnie ulegają częściowemu zwiotczeniu, a tylna część gardzieli opada stykając się z nasadą języka. Między nimi tworzy się niewielka szczelina, która umożliwia oddychanie. W efekcie osoba chrapiąca napotyka trudności w nabieraniu powietrza oraz wydaje z siebie charakterystyczne odgłosy potocznie nazywane chrapaniem.

Bezdech senny nie występuje bez chrapania. Mówimy o nim, kiedy osoba ciepiąca na to schorzenie ma przerwy w oddychaniu podczas snu, które trwają co najmniej 10 sekund. Bezdech senny jest zjawiskiem bardzo niebezpiecznym, gdyż może prowadzić do niedotleniania organizmu. W efekcie, cierpiące na to schorzenie osoby często budzą się w nocy, są zmęczone i senne w ciągu dnia, mają problemy z koncentracją oraz często skarżą się na poranne bóle głowy. Nieleczony bezdech senny może także prowadzić do zatrzymania oddychania i zgonu.

Leczenie bezdechu w Krakowie, czyli jak pozbyć się chrapania i zapobiec bezdechowi sennemu?

Bezdech senny to bardzo niebezpieczne schorzenie, które należy jak najszybciej wyeliminować. Niezwykle pożądanym przez pacjentów cierpiących na bezdech senny skutkiem ubocznym jego leczenia jest dodatkowe wykluczenie zjawiska chrapania. W efekcie możliwa jest poprawa jakości snu i zdrowia nie tylko osoby chorej, ale także jej bliskich, dla których chrapanie również stanowi duży problem. Zadowalające efekty leczenia chrapania i bezdechu sennego większość pacjentów zauważa u siebie już po pierwszym przeprowadzonym zabiegu.

Jeśli chodzi o leczenie bezdechu na terenie Krakowa w www.GabinetHarmonia.pl, to placówka dysponuje nowoczesnym systemem NightLase. Jest to szybka i bezinwazyjna metoda pozwalająca na trwałe wyeliminowanie zjawiska chrapania oraz podniesienia komfortu życia i jakości snu osób cierpiących z powodu bezdechu sennego. W czasie zabiegu laserowego światło emitowane przez NightLase podgrzewa tkankę miękką podniebienia i języczka powodując kontrakcję kolagenu. W efekcie zwiotczała tkanka ulega usztywnieniu, co pozwala na powstrzymanie wibracji miękkich części podniebienia odpowiedzialnych za chrapanie i trwałe zapobieżenie występowania bezdechu sennego.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments