Studia zdalne, czyli dlaczego edukacja może być wygodna i łatwo dostępna

W Polsce wykonywanie wielu zawodów czy możliwość awansowania wiąże się z koniecznością posiadania odpowiedniego wykształcenia. Niestety dziennie studia na uczelni państwowej, choć teoretycznie darmowe, zdecydowanie nie są rozwiązaniem dla każdego. Jeśli zaliczasz się do osób, które nie mogły skorzystać z tej formy nauki, zamiast rezygnować ze swoich ambicji, znajdź alternatywę. Świetnym rozwiązaniem dla Ciebie mogą okazać się kierunki prowadzone zdalnie. Oto co warto o nich wiedzieć.

Studia niemal dla każdego

Niezależnie od tego, czy interesują Cię studia I, II stopnia czy jednolite magisterskie, warto poszukać interesującego Cię kierunku w formie zdalnej. Bardzo popularnie są także studia podyplomowe, które pozwalają zdobyć nowe kwalifikacje, a niektóre z nich można ukończyć zaledwie w dwa semestry. Zdalnie są prowadzone nie tylko kierunki humanistyczne, ale także inżynierskie, takie jak budownictwo pasywne. Szczegóły możesz sprawdzić na stronie https://ult.edu.pl/studia/budownictwo-pasywne/.

--- REKLAMA ---

Liczba kierunków realizowanych w trybie zdalnym nieustannie się powiększa. Dzięki temu nie musisz wybierać oferty kształcenia dostępnej na najbliższej uczelni. Zamiast tego podejmujesz kierunek zgodny z Twoimi zainteresowaniami.

Wygodna forma nauki

Studia zdalne pozwalają Ci maksymalnie oszczędzić czas. Większość zajęć jest realizowana poprzez platformy do wideokonferencji czy e-learningowe. Dzięki temu zdobywasz cenną wiedzę i uczestniczysz w zajęciach, będąc w zaciszu własnego domu. A co z dojazdami na uczelnię? Są ograniczone do niezbędnego minimum. Często w trakcie realizowane są przedmioty wymagające zdobycia umiejętności praktycznych. Jednak w dalszym ciągu musisz udać się na miejsce maksymalnie kilka razy w semestrze, więc sporadyczne dojazdy nie powinny stanowić większego problemu.

Kierunki online trzymają wysoki poziom

Do nauki w formie online nie należy mieć uprzedzeń. Studia realizowane zdalnie są równie wartościowe co dzienne czy zaoczne z kilku powodów. Po pierwsze program studiów i wymagane zagadnienia z przedmiotów nie zależą od formy spotkania ze studentami, a skrupulatnie ustalonego programu nauczania. Z tego względu zajęcia tego rodzaju nie mogą być realizowane przez przypadkowe osoby, a nauczycieli akademickich z odpowiednimi kwalifikacjami. Często są to Ci sami wykładowcy, którzy prowadzą także przedmioty stacjonarne. Ich wymagania nie są podyktowane w żaden sposób formą prowadzenia zajęć. Dlatego nie ważne, w jakim trybie nauki uzyskujesz dyplom, daje Ci on te same uprawnienia. Studia online nie są drogą na skróty, gdyż egzaminy odbywają się w siedzibie uczelni, by otrzymane oceny były sprawiedliwe i miarodajne.

Propozycje ciekawych kierunków prowadzonych online znajdziesz na stronie https://ult.edu.pl/course-category/studia-i-stopnia/.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments