Spacerówki, które można montować w obu kierunkach – poznaj 5 modeli

Spacerówki różnią się między sobą pod względem wizualnym, ale znacznie ważniejsze są ich funkcjonalności. Jednym z parametrów, na które rodzice zwracają uwagę, jest możliwość montażu siedziska w kierunku jazdy lub przeciwnie do niego.

---REKLAMA ---

To jedna z praktyczniejszych funkcji, których obecność (lub jej brak) szybko zauważymy. W zależności od tego, jakie są nasze potrzeby i jaka jest pogoda, możemy inaczej ułożyć siedzisko. Dziecko może być przodem do kierunku jazdy, albo tyłem. Przydaje się to na przykład wtedy, kiedy bardzo wieje lub zbyt mocno świeci słońce. Jakie wózki spacerowe taką opcję posiadają?

 1. Bebetto Nico Estilo

  Pierwszą propozycją jest jeden z modeli marki Bebetto. Możliwość montażu w obu kierunkach nie jest jedyną wartą uwagi funkcją. W przypadku tego wózka warto zwrócić uwagę na duże pompowane koła i dobrze zaprojektowane zawieszenie. Nico Estilo doskonale sprawdzi się na trudniejszym podłożu – my nie będziemy mieli problemów z prowadzeniem wózka, a nasze dziecko nie odczuje żadnych niedogodności. Wózek posiada dużą budkę z filtrem UV50+, który ochroni maluszka przed szkodliwym działaniem słońca.
 2. Cybex Balios S

  Podobnie jak poprzedni model, ten wózek rewelacyjnie poradzi sobie w trudnych warunkach. Ma pompowane terenowe koła i teleskopową regulację rączki. W przeciwieństwie do wielu wózków nie ma tutaj regulacji łamanej, więc zmiana wysokości jest bardzo prosta. Po złożeniu wózek jest niewielkich rozmiarów i zmieści się w każdym bagażniku.
 3. Cybex Eezy S Twist

  To druga propozycja niemieckiego producenta. Jednak w odróżnieniu od wcześniejszego modelu, ta spacerówka będzie lepsza w mieście. Cybex Eezy S Twist ma wąski rozstaw kół, dzięki czemu łatwo manewruje się wtedy, kiedy na chodniku jest niewiele miejsca. Interesującym rozwiązaniem w wózku jest nie tylko możliwość montażu siedziska w dwóch kierunkach jazdy, ale także to, że jest ono obrotowe. To ogromne ułatwienie, a zmiana kierunku jest wyjątkowo prosta. Ponadto można regulować oparcie siedziska, a dziecko może być w pozycji leżącej.
 4. EasyGo Optimo

  Przeglądając wózki, spójrzmy na modele marki EasyGo. Tutaj także znajdziemy opcję dowolnego montażu siedziska. Są też duże pompowane koła i system amortyzacyjny. Jest w przyjemnej kolorystyce i posiada duży kosz zakupowy. Wózek EasyGo Optimo dostał nagrodę SuperMama Awards 2016.
 5. Espiro Galaxy

  Marka Espiro jest jedną z najchętniej wybieranych przez rodziców. W przypadku modelu Espiro Galaxy możemy zmieniać siedzisko względem kierunku jazdy. Ponadto wózek jest zwrotny, siedzisko szerokie i wygodne dla dziecka. Można je regulować nawet do pozycji płaskiej. Tak jak poprzedni model ma dość duży kosz zakupowy.

Niezależnie od tego, na który model się zdecydujemy, zawsze zweryfikujmy, czy marka jest godna zaufania. Najlepiej od razu wybierzmy sklep, który do swojej oferty włącza tylko wysokiej klasy produkty. Możemy spojrzeć na przykład na wózki i foteliki na Bobowózki.pl, gdzie znajdują się tylko te modele, które są sprawdzone i cieszą się pozytywnymi opiniami.

REKLAMA