Słoiki do świec: zalety i zastosowania w przemyśle kosmetycznym

Szklane słoiki mogą służyć do różnorodnych zastosowań. Ze względu na ich kształty oraz pojemność, niektóre spośród słoików budzą skojarzenia jako typowe opakowania na konkretne produkty, np. na dżem, na kawę czy krem do twarzy. Słoiki jako takie są jednak opakowaniami bardzo uniwersalnymi. Są pośród nich bardzo charakterystyczne, jak właśnie te przeznaczone do świec. Nie oznacza to bynajmniej, że są to słoiki, które mają tylko i wyłącznie to jedno zastosowanie. Do czego jeszcze można zastosować?

Twoje wyjątkowe słoiki

Słoiki do świec nadal są po prostu jednym z rodzajów szklanych słoików. Jeżeli zatem chcesz wyróżnić swój produkt pośród innych oryginalnym opakowaniem, to w takie słoiki pakować możesz kosmetyki do ciała i do twarzy. Np. w charakterystycznym słoiku, w jakim często mieści się świeca, z powodzeniem może znajdować się pachnąca sól do kąpieli. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednią nakrętkę bądź inne, oryginalne zamknięcie, aby taka sól wyróżniała się na półce pośród innych rodzajów. 

Korzystając ze słoików do świec jako opakowań warto zwrócić uwagę także na ich praktyczne aspekty. Klasyczny słoik, np. do dżemu czy miodu, ma właściwy sobie kształt. Najczęściej jest to walec nieco zwężony u ujścia z otworem nieco węższym niż jego dno. Słoiki stosowane w przypadku świeczek mają ujście właściwie tej samej średnicy, co spód i cały słoik w postaci regularnego walca. W związku z tym wydobycie jego zawartości okazuje się często znacznie łatwiejsze, niż z modelu opisanego powyżej. Szczególnie trudno wydobyć za pomocą noża ostatnią porcję dżemu z klasycznego słoika. W przypadku walca – nie sprawia to problemu. 

To porównanie chyba w najbardziej obrazowy sposób przedstawia jedną z głównych zalet słoiczka na świecę. 

Wielofunkcyjne słoiki do świec

Słoiki tego rodzaju sprawdzą się dobrze jako opakowania w przemyśle kosmetycznym. Szklane słoiki bardzo dobrze nadają się do przechowywania różnego typu kosmetyków DYI. Jeżeli zatem samodzielnie przygotowujesz sobie: kremy, maseczki, balsamy do ciała czy inne preparaty, to właśnie takie słoiczki mogą Ci się przydać. Dobierając odpowiedni rozmiar, z powodzeniem przechowasz w nich wszelkiego rodzaju upiększające mazidła, począwszy od kremu do twarzy w małym słoiczku (30-50 ml) po wspomniany balsam bądź peeling do całej powierzchni ciała (np. 250 ml). 

Naturalnie tam, gdzie kosmetyki wytwarzane są na skalę masową, słoiki do świec od EMCOR Opakowania o różnych objętościach i w różnych barwach także znajdą swoje poczesne miejsce. Oprócz wspomnianej soli do kąpieli pomieszczą także kremy do twarzy i inne rodzaje kosmetyków, jakie są pakowane bądź jakie można zapakować w szklane opakowania z szerokim ujściem. Oferujący różnorodne opakowania kosmetyczne producent ma w swojej ofercie także inne ich rodzaje, dzięki czemu w jednym miejscu znajdziesz nie tylko słoiki na kremy czy na świece, ale też atomizery, buteleczki i inne. 

Oprócz słoików do świec sprawdź również inne opakowania. Może znajdziesz dla nich jeszcze ciekawsze zastosowania?

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments