Skórzane perfumy – przegląd najpiękniejszych zapachów

Akordy skórzane występują w perfumach damskich, męskich, a także unisex. Są one uważane za te szykowne, luksusowe, eleganckie. Określa się je też jako nuty suche, które dodają zapachom głębi, wyrazu i ciepła. Zapach skóry branża perfumeryjna często łączy z akordami dymu, palonego drewna, tytoniu, kwiatowymi akcentami. W jakich pachnidłach odnaleźć można taką mieszankę? Oto przegląd najpiękniejszych skórzanych zapachów.

Jak powstają skórzane perfumy?

Skórzane aromaty tworzone są przez połączenie gorzko-ostrych nut przypraw takich jak piżmo, kadzidło, olej rycynowy z wonią laudanum, żywicą jałowca lub brzozy akcentami bursztynu, lub owoców takich jak gruszka, bergamotka, jabłko. Do stworzenia aromatu skórzanego wykorzystuje się również żywicę benzoesową. Umożliwia ona uzyskanie zapachu przydymionej skóry.

--- REKLAMA ---

W jakich perfumach występują akordy skórzane?

Historia mówi, że pierwsze perfumy z akordami skórzanymi zostały stworzone dla króla Jerzego III. Nosiły one nazwę Royal English Leather. Zapach ten został stworzony przez markę Creed, czyli królewskiego wytwórcę rękawiczek. Stworzony przez nich zapach bazował na aromacie, który wydzielała szyta przez nich skórzana galanteria.

Dziś skórzane akordy wykorzystywane są przede wszystkim w pachnidłach męskich. Zawierają je, chociażby niszowe perfumy Kilian, które są dostępne na perfumeria.pl/collections/perfumy-meskie/producent-by-kilian i tutaj. Zapachy zawierające ten akord, często tworzą też marki, które na co dzień zajmują się wyrobem skórzanej galanterii np. Hermes. Skórzane akordy panowie odnajdą również w propozycjach Valentino (Valentino Uomo), Ferrari (Leather Essence), Tom Ford (Tuscan Leather, Baldessarini (Private Affairs).

Popularne perfumy skórzane damskie

Skórzane perfumy to te określane jako męskie. W perfumeriach dostępne są również pachnidła dedykowane płci pięknej. Są one niezwykle oryginalne, nietypowe, przeznaczone dla kobiet odważnych, lubiących szokować i przyciągać wzrok. Wyróżniają się tym, że są mocne i duszące. Po zapach skóry w damskich perfumach sięga m.in. Gucci. Gucci Premiere łączą akordy skórzane z kwiatowymi akcentami. Są jednocześnie świeże i mocne. Sprawdzą się w każdej sytuacji. Ich podstawę stanowi skóra i drzewo, które uzupełniane są wonią bergamotki, kwiatu pomarańczy i piżma. Topowym skórzanym pachnidłem dla kobiet jest też Armani Priv Ciur Noir. Charakteryzuje się on dość silnym zapachem skóry, który łączy się z drzewem sandałowym, gwajakowym, wanilią, różą, gałką muszkatołową, ambrą, kolendrą. Jest to propozycja dość mocna, surowa, intensywna – spodoba się kobietom sukcesu, niebojącym się żadnych wyzwań.

REKLAMA
REKLAMA
5 2 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments