Rynek pierwotny czy wtórny? 8 argumentów na rzecz mieszkania od dewelopera

Pierwszy dylemat na drodze kupna mieszkania – rynek pierwotny czy wtórny? Zarówno mieszkania używane, jak i lokale z pierwszej ręki mają swoje wady i zalety, a ostateczna decyzja jest tylko kwestią indywidualnych preferencji.

Mieszkania deweloperskie są często „oskarżane” o gorszą lokalizację i długi czas oczekiwania na lokal. I tylko tyle – dwie wady.

--- REKLAMA ---

We współpracy z portalem inwestycji mieszkaniowych Korter Polska postanowiliśmy przedstawić szereg zalet, przemawiających na rzecz nieruchomości z rynku pierwotnego.

Mniej papierkowej roboty

Zakup mieszkania od dewelopera wiąże się z prostszą i tańszą procedurą prawną:

 • nabywca nie musi płacić podatku od czynności cywilnoprawnych (jak w przypadku kupna mieszkania od osoby prywatnej);
 • nie trzeba płacić prowizji dla pośrednika nieruchomości;
 • obowiązuje rękojmia za wady techniczne i prawne obiektu sprzedaży;
 • możliwość uzyskania pomocy i doradztwa przy ubieganiu się o kredyt hipoteczny.

Profity od dewelopera

Ze względu na dużą konkurencję na rynku deweloperzy usiłują przyciągnąć klienta za pomocą najróżniejszych darmowych bonusów – oferują na przykład:

 • wyższy standard wykończenia oraz biały montaż za darmo,
 • darmowe zewnętrzne lub wewnętrzne miejsce parkingowe (niekiedy może nawet trafić się indywidualny garaż w cenie lokalu),
 • komórka lokatorska za darmo,
 • doradztwo dot. projektowania wnętrz,
 • zniżki na materiały budowlane i wykończeniowe w popularnych sklepach.

Personalizacja

Jako pierwszy użytkownik danego lokalu, możesz go zagospodarować na swój sposób:

 • zmienić układ pomieszczeń – połączyć lub rozdzielić pokoje, 
 • wykończyć według własnego uznania,
 • nie musisz przy tym demontować starych instalacji (jak w przypadku mieszkania z rynku wtórnego), co często jest bardziej pracochłonne i kosztuje więcej, niż remont od zera.

Wolność wyboru

Kupując mieszkanie od dewelopera, często masz do wyboru – wolisz stan deweloperski czy od razu oddasz mieszkania do wykończenia w ręce profesjonalistów.

 • Stan deweloperski przewiduje oddanie lokalu gotowego do dalszych prac wykończeniowych wykonywanych na własną rękę.
 • Standard „pod klucz” to niemal gotowe do przeprowadzki mieszkanie – z wykończeniem ścian, podłóg, sufitów, oświetleniem i innymi instalacjami. Po stronie nabywcy pozostaje tylko zakup mebli i dekoracji do lokalu. Zazwyczaj deweloperzy oferują różne klasy wykończenia, które zależą głównie od stosowanych materiałów i montażu dodatkowych udogodnień.

Pełna infrastruktura

Nowoczesne inwestycje poniekąd posiadają takie udogodnienia, na które w przypadku starszego budownictwa nawet byśmy nie wpadli – wszystko po to, by zapewnić najwyższy komfort mieszkańców.

Do podstawowych ułatwień dochodzą udogodnienia infrastrukturalne:

 • różne typy miejsc parkingowych, 
 • schowki lokatorskie, 
 • instalacje do ładowania pojazdów elektrycznych, 
 • punkty usługowe oraz rekreacyjne

Czujesz się bezpiecznie

Nowoczesne osiedla mieszkalne posiadają nie tylko wewnętrzną infrastrukturę, ale również wyróżniają się podwyższonym poziomem bezpieczeństwa: nierzadko teren inwestycji jest ogrodzony, objęty systemem całodobowego monitoringu lub / i ochroną. To zapewnia większy komfort mieszkańców i eliminuje ryzyko interwencji, ataku, włamania lub uszkodzenia mienia.

Oszczędność

Nowoczesne budynki są wznoszone z uwzględnieniem szeregu obowiązkowych wymogów dotyczących energooszczędności – dzięki temu comiesięczne rachunki za media są dużo niższe, niż w przypadku bloków nadszarpniętych zębem czasu.

Nierzadko też stosuje się innowacyjne rozwiązania, najczęściej – panele fotowoltaiczne i zbiorniki deszczówki.

W nowym domu

Razem z nowym mieszkaniem „kupujemy” też nowe części wspólne, instalacje, energooszczędne materiały, innowacyjne technologie i ekologiczne rozwiązania stosowane przy realizacji nowoczesnych budynków mieszkalnych.

To oznacza nie tylko schludne klatki, szybkie windy, świeże instalacje mediów czy nowoczesne udogodnienia przybudynkowe – nowoczesne inwestycje są tańsze w utrzymaniu i trwalsze w użyciu.

Ponadto stawiając na nowy budynek wybieramy też estetykę – porządne projekty architektoniczne są jedną z kluczowych cech nowych inwestycji mieszkaniowych.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments