Rośliny Sztuczne – wątpliwa jakość – mit czy prawda?

Sztuczne rośliny często są niesłusznie postrzegane jako te gorsze, brzydsze, tandetne. Zupełnie niesłusznie, bo dobrej jakości rośliny sztuczne ciężko odróżnić od żywych. Ponadto sztuczne rośliny mają jeszcze kilka innych zalet, których nie mają ich żywe pierwowzory.

--- REKLAMA ---

Sztuczne rośliny – najważniejsze zalety

Nie trzeba ich podlewać. To niewątpliwie najważniejsza zaleta sztucznych roślin. One po prostu nie wymagają pielęgnacji, a i tak zawsze wyglądają świeżo i zachwycająco. Ich trwałość określa się na kilka lat. Jedyne, co im szkodzi, to kurz, dlatego raz na jakiś czas warto je odkurzyć.

Sztuczne rośliny nie mają żadnych wymagań – jest im obojętne, czy stoją w miejscu dobrze nasłonecznionym, czy wręcz przeciwnie. Można ustawić je w pomieszczeniu całkowicie pozbawionym okien i w żaden sposób nie wpłynie to na ich wygląd. Nie przeszkadzają im niskie ani wysokie temperatury, dobrze znoszą przeciągi i duszne pomieszczenia.

Sztuczne rośliny – czy można odróżnić je od żywych?

Można, oczywiście, pod warunkiem, że uda nam się je dotknąć. Sztuczne rośliny produkowane z wykorzystaniem najnowszych technologii coraz trudniej odróżnić od żywych. Są ich wierną imitacją, niezrównaną kopią. Mają identyczny kolor, z precyzją dobrany odcień lub odcienie. Przy produkcji sztucznych roślin nie ma miejsca na kompromisy.

W czym tkwi sekret sztucznych roślin? Te najlepsze robione są według indywidualnych projektów, różnią się między sobą detalami, ale nie są identyczne. Nie są też nieskazitelne, tak samo, jak nie ma nieskazitelnych żywych roślin. Drobne załamanie na płatku kwiatka, mała, niemal niewidoczna plamka na listku nie są przypadkowe. Robi się je po to, by uwiarygodnić wygląd kwiatów.

Jeśli z żywych kwiatów są robione bukiety to nietrudno zauważyć, że każdy kwiatek wygląda inaczej. Nie mają identycznego kształtu ani liczby płatków. A żeby jeszcze bardziej upodobnić je do swoich żywych pierwowzorów, są perfumowane.

Tym, co może sugerować, że rośliny są sztuczne, jest ich otoczenie i niezmieniony wygląd przez wiele dni.

Sztuczne rośliny niskiej jakości dadzą się odróżnić od żywych już na pierwszy rzut oka. Jednak takich roślin nie sprzedaje się klientom oczekującym produktu klasy premium. Raczej można je spotkać na jarmarkach lub pod cmentarzami.

Sztuczne rośliny – kiedy warto się na nie zdecydować

Sztuczne rośliny wykorzystywane są jako dekoracje zarówno przez klientów biznesowych, jak i prywatnych odbiorców. Najczęściej można je zobaczyć w holach hotelowych, w restauracjach, jako dekoracje na targach branżowych, a także jako dekoracje zewnętrzne na tarasach, balkonach i przed frontami budynków. Nawet tam, gdzie teoretycznie są warunki do uprawy żywych roślin, często wykorzystuje się sztuczne. Trawy i mchy są wówczas podstawą do stworzenia oryginalnych aranżacji kwiatowych i roślinnych. Dlaczego sztuczne zamiast prawdziwych? Bo będą wyglądały dokładnie tak, jak powinny. W przypadku żywych roślin nie wszystko idzie zawsze zgodnie z projektem.

W warunkach domowych sztuczne rośliny także mają rację bytu. Wie o tym każdy, komu udało się zasuszyć żywe rośliny poprzez zapominanie o regularnym podlewaniu. W takim wypadku zastąpienie ich sztucznymi jest jedyną sensowną opcją. Tym bardziej że wyglądem i strukturą w żaden sposób nie ustępują naturalnym.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments