Kupujesz kosiarkę elektryczną? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Kosiarka jest jednym z podstawowych, a zarazem powszechnie stosowanych urządzeń pomocnych w pielęgnacji ogrodu lub działki. W ofercie sklepów budowlanych możesz znaleźć wiele modeli kosiarek, w tym kosiarki elektryczne, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Na co zwrócić uwagę przy jej zakupie?

Zalety kosiarek elektrycznych

Kosiarka elektryczna to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy ogrodów i działek o małej lub średniej powierzchni, wynoszącej do 500 m2. W odróżnieniu od modeli spalinowych, kosiarki elektryczne nie emitują spalin, przez co są bardziej przyjazne środowiska. Urządzenia te są także znacznie lżejsze, nie wytwarzają dużego hałasu, a ponadto są łatwe w manewrowaniu.

Mimo niekwestionowanych zalet, poszczególne modele kosiarek elektrycznych mogą różnić się od siebie nie tylko wyglądem czy jakością wykonania, ale przede wszystkim parametrami technicznymi, które decydują o ich wydajności i funkcjonalności. A zatem, jaka kosiarka elektryczna będzie najlepsza? Zwróć uwagę na te parametry.

2_kupujesz-kosiarke-elektryczna-sprawdz-na-co-zwrocic-uwage.jpg

Najważniejsze parametry kosiarek elektrycznych

Jednym z podstawowych parametrów kosiarek elektrycznych jest moc silnika – podawana w watach i będąca wyznacznikiem wydajności urządzenia. Zgodnie z ogólną zasadą, im większa moc silnika, tym urządzenie będzie pracowało efektywniej.

Kolejnym istotnym parametrem jest szerokość koszenia. Wybierając kosiarkę, zdecyduj się na model o szerokości dostosowanej do wielkości twojej działki lub ogrodu – zbyt wąska wydłuży czas koszenia, natomiast za szeroka może utrudnić manewrowanie i zmniejszyć precyzję.

Przed zakupem kosiarki elektrycznej weź pod uwagę również wysokość koszenia, od której zależy, jak krótko możesz skosić trawnik. Dobrym rozwiązaniem będzie model umożliwiający regulację wysokości, co pozwoli ci na przycinanie trawy na odpowiednią długość w zależności od pory roku.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Zanim zdecydujesz się na dany model kosiarki elektrycznej, sprawdź, z jakich materiałów została wykonana jej obudowa. Urządzenia z niższych półek cenowych zazwyczaj posiadają obudowę z tworzyw sztucznych – ich zaletą jest niższa waga i łatwość manewrowania. Jeśli jednak cenisz sobie jakość i wytrzymałość, lepszą propozycją będzie model z obudową ze stali ocynkowanej lub aluminium.

3_kupujesz-kosiarke-elektryczna-sprawdz-na-co-zwrocic-uwage.jpg

Dobrym pomysłem będzie zakup kosiarki elektrycznej wyposażonej w specjalny kosz na skoszoną trawę, co pozwoli ci uniknąć czasochłonnego grabienia trawnika. Wielkość i pojemność kosza dopasuj do wielkości swojej działki lub ogrodu – dzięki temu nie będziesz musiał przerywać pracy, by opróżnić kosz.

Niezwykle istotna będzie też długość przewodu zasilającego, która wpływa na komfort pracy, a jednocześnie decyduje o zasięgu urządzenia. Optymalna długość kabla wynosi 25 metrów – taka odległość umożliwia swobodne manewrowanie kosiarką, a przy tym pozwala utrzymać odpowiednie napięcie. Jeśli chcesz zwiększyć zasięg urządzenia, możesz użyć przedłużacza. Jeżeli jednak nie chcesz martwić się ciągnącym za tobą przewodem, zastanów się nad zakupem kosiarki elektrycznej akumulatorowej.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments