Regresja wieku w hipnoterapii — wszystko, co warto wiedzieć

Odczuwane emocje, a także oglądane obrazy, słyszane dźwięki czy odczuwane smaki, można porównać do danych, które zapisują się na twardym dysku komputerowym. Podobnie jak sprzęt komputerowy potrzebuje okresowych generalnych porządków, tak mózg również może wymagać „uporządkowania” wielu spraw, co uwolni go od ciężaru myśli oraz emocji o negatywnym wpływie na życie. Oto, czym jest regresja wieku w hipnoterapii.

Hipnotyczna regresja wiekowa — podstawowe informacje

Regresja wieku w hipnozie to narzędzie, które wykorzystuje się w celu przeprowadzania „porządków” w umyśle oraz zidentyfikowania źródła różnych problemów. Hipnoza regresyjna umożliwia cofnięcie się do sytuacji, za sprawą których pojawiły się i utrwaliły różne objawy, które obniżają jakość życia, takie jak stany lękowe, napady paniki, fobie specyficzne, depresja, czy bezsenność.

Pojęcie regresji wieku w hipnozie

Regresja hipnotyczna umożliwia nam mentalne cofnięcie się do wydarzeń z czasów minionych, umożliwiając tym samym ponowne ich przeżycie, tak jakby miało to miejsce po raz pierwszy. Pozwoli to znaleźć potencjalne źródło problemu, ponieważ wspomnienia, do których trzeba dotrzeć, są zwykle ukryte w głębokich zakamarkach podświadomości.

Celem regresji hipnotycznej jest spojrzenie na wydarzenia z innej perspektywy, w trakcie głębokiej relaksacji. Dzięki temu możliwe jest uporanie się ze starymi ranami i wyzwolenie z emocji, które cały czas tkwiły w głębszych warstwach psychiki i powodowały różne objawy. Dzięki temu można pozbyć balastu z przeszłości. Przeżywanie wydarzeń minionych w bezpiecznym otoczeniu gabinetu hipnoterapeutycznego pozwala pomóc uwolnić się od przeszłych blokad oraz ograniczeń, które mimo upływu czasu wpływają na nasze życie. Tak rozumiana regresja hipnotyczna ma spory potencjał, jeśli zależy Ci na skutecznym zneutralizowaniu zatrzymanych, negatywnych emocji, ale także odnalezieniu skrywanego dotąd potencjału. 

Hipnoza regresyjna — czy to działa?

Owszem, doświadczenie i liczne badania potwierdzają tę koncepcję. Hipnoza regresyjna opiera się na przekonaniu, że nasze doświadczenia życiowe są zakodowane w pamięci w postaci sekwencji zdarzeń oraz symboli, a te wpływają na nasze obecne życie. Regresja wieku w hipnozie stanowi skuteczne narzędzie, pozwalające na sięgnięcie do przeszłości i zrozumienie, jak konkretne negatywne przeżycia mogą wpływać na nas teraz. Przeżywanie tych chwil w kontroli i zrozumieniu pozwala na neutralizację ich negatywnego wpływu, jednocześnie odblokowując ukryte zalety oraz zdolności, które mogą mieć istotne znaczenie dla naszego teraźniejszego i przyszłego dobrostanu. Hipnoza regresyjna stawia sobie za cel nie tylko ułatwienie przekształceń wewnętrznych, ale również wsparcie w odkrywaniu ukrytych potencjałów, co prowadzi do bardziej świadomego i satysfakcjonującego życia.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments