Regały metalowe – fundament wyposażenia przestrzeni sklepowej

Planując umeblowanie swojego sklepu, należy mieć na względzie potencjalne korzyści zarówno względem klienta, jak i sprzedawcy. Kupujący powinni mieć wygodny dostęp do eksponowanych towarów, dzięki któremu bez trudu zrealizuje wszystkie punkty ze swojej zakupowej listy. Aranżacja ma również uprościć obowiązki pracownika, takie jak wykładanie towaru czy utrzymanie czystości podłóg oraz mebli. Nie należy zapominać również o aspektach BHP związanych z wytrzymałością poszczególnych konstrukcji, co z pewnością przyczyni się do ograniczenia liczby potencjalnych
incydentów w miejscu pracy. Na jakie aspekty należy położyć szczególny nacisk, wdrażając regały metalowe w ramach swojego sklepu?

--- REKLAMA ---

Regały metalowe, czyli niezastąpiony element każdego sklepu

Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

Ułożone systemowo bądź pojedynczo regały metalowe to nieodłączny element niemal każdego sklepu bądź przynależnego do niego zaplecza. Swoją niesłabnącą popularność zawdzięczają przede wszystkim relatywnie niskim cenom oraz wysokiej trwałości i możliwościom personalizacji. O ile część punktów handlowych decyduje się odejść od metalowych konstrukcji w celach ekspozycyjnych, w dalszym ciągu stanowią one istotną część zapleczy oraz magazynów. Regały metalowe można dopasować do wysokości oferowanych produktów i zwiększyć ilość dostępnego miejsca.

Kolejną zaletą, jaką odznaczają się regały metalowe, jest prostota ich konserwacji. Konstrukcje te można czyścić za pomocą powszechnie dostępnych środków czystości, a jakiekolwiek „luzy” na poszczególnych elementach można wyeliminować śrubokrętem bądź kluczem imbusowym.
Rozważając korzyści, wynikające z wdrożenia tego typu instalacji, nie należy zapominać o właściwościach fizycznych i chemicznych wykorzystywanych w regałach tworzyw. Regały metalowe są bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, wpływ wilgoci, a nawet na promieniowanie UV i
odczynniki chemiczne, co czyni z nich doskonałe wyposażenie sklepów z rozmaitymi preparatami.

Regały metalowe nie muszą być nudne

Poszukując informacji oraz opinii na temat meblowego wyposażenia sklepu, często można spotkać się z twierdzeniem, że regały metalowe są brzydkie i nijakie. Konstrukcje te mają ustępować pola szczególnie regałom drewnianym – nierzadko wykonanych z nietypowych gatunków drewna bądź fantazyjnie zdobionych. Czy opinia ta znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Ani trochę. O ile produkowane seryjnie regały magazynowe nie cechują się zazwyczaj nadmierną kreatywnością projektu, regały metalowe na zamówienie stanowią już zupełnie inną jakość.

Przykładem firmy, zajmującej się realizacjami unikalnych zamówień na meble sklepowe, jest Vonart. W ofercie tej (mającej 30 lat doświadczenia) firmy znajdują się liczne regały metalowe oraz systemowe, jak również szereg konstrukcji, dostosowanych do specyfiki działania poszczególnych sklepów, jak saloniki prasowe, markety budowlane oraz księgarnie. Już dziś skontaktuj się ze specjalistami firmy Vonart i dowiedz się, jak nadać swojemu sklepowi zupełnie nową jakość.

Znajdziesz nas pod adresem: 53-609 Wrocław, ul. Fabryczna 10 lub na naszej stronie: www.Vonart.com.pl

Źródło: Retail i store design – kompleksowe rozwiązania | Icon Concept

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments