Zaletą korzystania z przychodni publicznej jest brak opłat dla osób ubezpieczonych. W placówkach prywatnych nie trzeba długo czekać na wizytę u lekarza.W przychodni publicznej pomoc przedmedyczna i porady specjalistów są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Z kolei w lecznicy prywatnej wykorzystuje się nowoczesne metody leczenia.
Zalety korzystania z przychodni publicznej
Usługi w przychodniach medycznych zazwyczaj są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) oraz z budżetu państwa (Ministerstwa Zdrowia). Z tego powodu osoby z ubezpieczeniem zdrowotnym nie ponoszą kosztów leczenia, co jest dla nich dużą korzyścią. Niewielkie opłaty są czasem pobierane jedynie za niektóre badania (na przykład krwi i moczu) oraz praktyki stomatologiczne (między innymi wybielanie zębów). Inną zaletą korzystania z przychodni publicznej jest doświadczona kadra lekarska. Są to zazwyczaj specjaliści, którzy pracują w zawodzie wiele lat. W tym czasie mieli okazję doskonale zapoznać się ze swoją dziedziną pracy i wyspecjalizować się w niej. W placówkach publicznych duży nacisk kładzie się na dobro petentów. Wizyty nie mają limitów czasowych, dlatego pacjent spędza w gabinecie lekarza tyle czasu, ile potrzebuje.
Dlaczego warto zapisać się do przychodni prywatnej?
Leczenie w przychodni prywatnej jest zazwyczaj odpłatne, co przekłada się na wysoki poziom opieki medycznej, wykwalifikowanych lekarzy i dobrej jakości sprzęt. W wielu przypadkach placówki mają popisaną umowę z NFZ, więc część usług jest darmowa. Kolejna zaleta prywatnej opieki zdrowotnej to niewielki czas oczekiwania na wizyty u specjalistów. Jest to szczególnie istotne w przypadku osób, które pilnie potrzebują leczenia. Spotkanie w gabinecie trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut (jeśli trzeba, to dłużej), a sama przychodnia jest otwarta do późnych godzin. Nowoczesny sprzęt i metody leczenia, a także świetnie wykształcona kadra lekarska również wpływają na korzyść. W przychodniach prywatnych można umówić się na wizytę online lub telefonicznie, a wszelkie informacje na temat lekarzy, przygotowania do badań i funkcjonowania ośrodka znajdują się na stronie internetowej. W tego typu placówkach można też liczyć na miłą, kompetentną i pomocną obsługę.
Artykuł przygotowano w oparciu o informacje z MediPartner.pl