Pożyczka na raty – dla kogo?

Pożyczka na raty to zobowiązanie, które możemy zaciągnąć zarówno w bankach, jak i w firmach pozabankowych. Warunki udzielania takiej pomocy finansowej różnią się jednak od wybranej instytucji. W przypadku banków, pożyczki na raty przydzielane są osobom, które spełnią o wiele bardziej restrykcyjne zasady. Z kolei parabanki podchodzą do kwestii warunków nieco łagodniej, udzielając pożyczek niemalże każdemu od ręki. Sprawdźmy, kto może starać się o pożyczki na raty.

Pożyczki na raty — komu są przyznawane?

Jeśli chodzi o warunki pożyczki na raty w firmach pozabankowych, nie musimy martwić się o to, że parabank będzie skrupulatnie sprawdzał naszą zdolność finansową. W przypadku takich ofert, nie jest konieczne dopełnienie tak dużej liczby formalności. Najczęściej wystarczy potwierdzenie danych osobowych i stabilności finansowej. W tym celu zazwyczaj potencjalny pożyczkobiorca musi wypisać oświadczenie o dochodach. Jeśli pożyczki na raty oscylują na wyższe kwoty, musimy uzupełnić wniosek o wyciągi z konta bankowego lub PIT-y. Tego typu dokumentacja wystarczy, by potwierdzić wysokość dochodów. Nie jest konieczne dostarczanie zaświadczeń od pracodawców czy umów o pracę. 

Pożyczki na raty dostępne na stronie: https://pozyczka4you.pl/pozyczki-na-raty/ są udzielane nie tylko konsumentom pracującym na umowę o pracę, ale również tym, którzy wykonują pracę w oparciu o umowy cywilnoprawne. Dodatkowo parabanki chętnie przyznają takie zobowiązania osobom, które pobierają świadczenia (np. emerytom i rencistom). Pamiętajmy, że pożyczki na raty mogą być przyznane nawet, jeśli mamy długi, a nasze konta zajął komornik. 

Pożyczki na raty — warunki 

— Pełnoletność — Większość firm wymaga ukończenia 18 roku życia. Może zdarzyć się, że przy większych kwotach, parabank będzie akceptował wnioski jedynie od osób w min. wieku 21 lat. 

— Ważny dowód osobisty — Jest to jeden z kluczowych czynników, decydujący o tym, czy firma pożyczkowa w ogóle rozpatrzy nasz wniosek. Dane z dowodu wpisujemy w formularzu, a następnie musimy potwierdzić je poprzez przelew weryfikacyjny na symboliczną kwotę. Niektóre firmy umożliwiają potwierdzenie danych za pomocą aplikacji, np. Instantor. 

— Polskie obywatelstwo i stały adres zamieszkania.

— Regularne dochody — W przypadku pożyczek nie muszą być one na wysokim poziomie. Dla parabanku liczy się to, że mamy płynność finansową, a wysokość zarobków umożliwi spłatę raty. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments