Pomysł na prezent dla dziecka – słuchawki

Szukasz pomysłu na prezent dla dziecka? Słuchawki dla dziecka to jedna z propozycji. Warto zadbać o odpowiedni model przeznaczony dla najmłodszych, tak aby słuchanie muzyki było bezpieczne. Słuchawki bezprzewodowe? Modele nauszne czy douszne? Sprawdź z nami, czym powinny się charakteryzować słuchawki dla dziecka.

Prezent dla dziecka – słuchawki

Słuchawki to dobry pomysł na prezent na dzień dziecka i nie tylko. Przydadzą się do słuchania muzyki, audiobooków, oglądania ulubionych programów czy podczas zdalnych lekcji. To także niezastąpiony gadżet w podróży.

Co powinno je wyróżniać? Słuchawki powinny być nie tylko wygodne i lekkie, ale przede wszystkim bezpieczne. Dzieci mają krótsze kanały słuchowe niż dorośli, więc są znacznie bardziej podatne na uszkodzenie słuchu. Sprawdź najważniejsze parametry, na które trzeba zwrócić uwagę, kupując słuchawki dla dziecka.

Słuchawki dla dziecka – jakie powinny być?

Prezent dla dziecka często zachęca kolorami i ciekawymi wzorami – ze słuchawkami dla dziecka może być podobnie. Dostępnych jest wiele kolorowych modeli, które można ozdabiać załączonymi do zestawu naklejkami. Oprócz ciekawego designu nie zapomnij o tych ważnych cechach, które powinny mieć bezpieczne dziecięce słuchawki.

  • Wygodne słuchawki dla dziecka

Zadbaj o słuchawki z miękką membraną, wyposażone w pałąk z poduszką okalającą głowę. Takie wykończenie na pewno zapewni komfortowe używanie urządzenia. Istotny element to również regulacja. Warto wybrać składany model, aby bez problemu mieścił się do plecaka. Słuchawki dla dziecka powinny mieć lekką konstrukcję, aby były komfortowe nawet podczas kilkugodzinnego użytkowania. Sprawdź wygodne słuchawki dla dzieci i dorosłych w ofercie Orange.

  • Bezpiecznie – z limitem głośności dźwięku

Bezpieczne słuchawki dla dziecka to takie, które mają limit głośności. Bezpieczny wynosi na 85 dB — to bezpieczna dla narządu słuchu głośność, która nie jest szkodliwa nawet przy kilkugodzinnym słuchaniu muzyki. Standardowe słuchawki przekraczają zalecany poziom decybeli kilkukrotnie, dlatego tak ważny jest zakup specjalnych modeli dla dzieci. Szukając bezpiecznych słuchawek, należy też zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Nie powinien zawierać toksycznego BPA, czyli bisfenolu wykorzystywanego do produkcji tworzyw sztucznych.

  • Słuchawki bezprzewodowe czy przewodowe?

Słuchawki bezprzewodowe to niebywała wygoda – brak plączących się kabli pozwala na swobodne ruchy podczas wszelkich aktywności. W przypadku, jeśli wiesz, że dziecko będzie korzystać ze słuchawek głównie podczas zajęć zdalnych, wybór słuchawek przewodowych będzie jak najbardziej odpowiedni. Wówczas warto wybrać model z nieco grubszym, mocniejszym kablem, aby był bardziej odporny na przetarcie czy przerwanie.

  • Słuchawki nauszne dla dzieci czy douszne?

Dla dzieci lepszym rozwiązaniem mogą okazać się słuchawki nauszne – okalają ucho, dzięki czemu są wygodne, a w dodatku zapewniają świetną jakość dźwięku. Słuchawki nauszne dla dzieci to higieniczne rozwiązanie, taki model słuchawek silniej oddziałuje też na rozwijający się narząd słuchu. Słuchawki douszne są lekkie i funkcjonalne, ale lepiej kupić je nieco starszym dzieciom.

Słuchawki bezprzewodowe dla dziecka – jakie wybrać?

Słuchawki nauszne dla dzieci i słuchawki bezprzewodowe oferuje między innymi marka JBL. Popularny model to JBL JR 310BT dostępny w różowo-niebieskim lub granatowo-czerwonym wariancie kolorystycznym. Słuchawki JBL mają bezpieczny limiter głośności do 85 dB – dziecko może regulować głośność, ale nigdy nie przekroczy ona zalecanego poziomu. Te słuchawki bezprzewodowe dla dziecka mają łączność Bluetooth 5.0 i zasięg do 15 metrów – nawet w takiej odległości od urządzania można słuchać muzyki. Słuchawki mają też wbudowany mikrofon. Są lekkie i wygodne – mają miękkie nauszniki. Pozwalają na nieprzerwaną pracę do 30 godzin. Sprawdź słuchawki dla dziecka JBL w ofercie Orange – https://www.orange.pl/sklep/JBL/S-uchawki-nauszne-JBL-JR-310BT/details.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments