Partnerstwo Publiczno – Prywatne to formuła polegająca na przeprowadzaniu współpracy długoterminowej przez różne publiczne instytucje, a także podmioty prywatne. Celem takiej współpracy, jest stworzenie infrastruktury, która będzie funkcjonowała w sferze usług publicznych jak np. drogi.
Najważniejsze informacje na temat partnerstwa Publiczno – Prawnego
Niekiedy partnerstwo publiczno – prawne, błędnie jest nazywane partnerstwem publiczno – prywatnym. W Polsce jest to bardzo popularna forma współpracy, która przebiega w oparciu o liczne akty prawne i przepisy. Główne dokumenty, które regulują przebieg partnerstwa publiczno – prawnego to: ustawa o partnerstwie publiczno – prawnym i ustawa o koncesji na usługi lub roboty budowlane.
Ważną cechą PPP, są powiązania z zamówieniami publicznymi, uwagi na publiczne środki, która są przeznaczone na realizację danej inwestycji. Na rynku działa wielu partnerów, którzy mogą w sposób bardzo profesjonalny opracować rozwiązania o charakterze publiczno – prawnym, odpowiednie dla danego etapu przetargu. Przykładem może być: https://jacekkosinski.pl/uslugi/partnerstwo-publiczno-prywatne/.
Na jaką pomoc mogą liczyć klienci, korzystający z partnera publiczno – prawnego?
Klienci korzystający z usług partnera, specjalizującego się we współpracy publiczno – prawnej, mogą liczyć na bardzo szeroką pomoc na profesjonalnym poziomie. Przede wszystkim może ona dotyczyć, wsparcia prawnego w czasie postępowania przetargowego oraz w czasie wszelkich negocjacji, związanych z realizacją projektu. Ponadto partner, doradza jaka struktura inwestycyjna będzie najlepsza i czym się kierować, żeby najwięcej zyskać. Przygotowuje on wymagane dokumenty, nadzoruje przebieg realizacji projektu, reprezentuje wykonawców w wielu różnych sytuacjach oraz przed Krajową Izbą Odwoławczą oraz przed sądami.
Sprawdzona kancelaria, z pewnością pomoże doprowadzić do końca wszelkie sprawy dotyczące współpracy Publiczno – Prawnej. Oferuje ona doradztwo w wielu problematycznych kwestiach.
Zalety partnerstwa Publiczno – Prawnego
Partnerstwo Publiczno – Prawne, wiąże się z wieloma zaletami. Przede wszystkim pozwala ona no niebywałą efektowność ekonomiczną, która ma związek z siłami obu stron umowy. Podział zadań w przypadku współpracy partnerskiej, jest bardzo racjonalny. Każda strona podejmuje zobowiązania, które może sprawnie i efektywnie zrealizować. Z takiej formuły z powodzeniem, od lat korzystają także inne kraje.