Okna PCV o nietypowych wymiarach pozwolą stworzyć wymarzony dom

Nietypowe wymiary i kolory stolarki okiennej mogą nadawać wnętrzom naszych domów szczególnego charakteru. W dużej mierze wpływają one także na wygląd elewacji. Okna są jednym z pośród najważniejszych elementów domów. Stolarka okienna doświetla wnętrza, ale decyduje także o stylu całego budynku. Mamy sporo możliwości na stworzenie zupełnie wyjątkowego projektu z wykorzystaniem nietypowych wymiarów okien. Można wybierać również pośród różnych kolorów, jak i parametrów technicznych. Dzięki czemu nasze domy i innego rodzaju budynki będą dopasowane do nowoczesnych trendów, jak spełnią nasze nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Standardowe wymiary okien to już przeszłość

Dzisiejsza moda w obrębie architektury zdecydowanie odchodzi od typowych rozmiarów okien. Inwestorzy zajmujący się budową nowych domów zamawiają nierzadko okna nietypowe, które pozwalają na zindywidualizowanie ich projektów. Okna mające typowe wymiary stosuje się zwykle podczas wymiany stolarki okiennej w domach jednorodzinnych, ale i tam można się nierzadko spotkać z oryginalnymi pomysłami, jak chociażby niestandardowy podział mieszkania, czy też nietypowe kolory we wnętrzach. Dominują zdecydowanie okna mające duże, jak i bardzo duże rozmiary przeszklenia. Dzięki czemu wnętrza są bardzo dobrze doświetlone, jak również dopasowane do nowoczesnych przestrzeni w luksusowych domach. Dużych rozmiarów okna stosowane są także w biurowcach, czy w apartamentowcach w większych miastach. 

Duże przeszklenia – przestrzeń i światło 

Sporych rozmiarów ściany ze szkła kojarzą się nam głównie z bardzo nowoczesnymi domami, mającymi prostą bryłę w jasnych kolorach. Duże przeszklenia sprawiają, iż wnętrza wydają się optycznie większe, zapewniają sporo światła pochodzącego z naturalnych promieni słonecznych, jak i potrafią połączyć przestrzeń domu z otaczającą go przyrodą. 

Od dłuższego czasu za najmodniejsze uważa się okna mające duże przeszklenia, jak i smukłe profile. Tendencja ta jak na razie nie ulega w ogóle zmianom. W budownictwie zgodnym z nowoczesnymi trendami domy są przestronne i jasne. Bardzo często projektuje się również sporej wielkości otwarte salony na ogród, w których przeszklenia są na tyle duże, iż zajmują całą ścianę. Także w budownictwie miejskim dominują budynki mające duże doświetlenia, które zapewniają dostępność naturalnego światła i nadają bryle budynków luksusu, jak również zacierają granice między otaczającym nas światem zewnętrznym, a wnętrzem pomieszczeń. Największym plusem okazałych rozmiarów przeszkleń jest fakt, iż powiększają one optycznie każde pomieszczenie. Dzięki nim nawet niewielkich rozmiarów salon nabierze lekkości i przestrzeni, co potwierdzają architekci wnętrz. 

Ażeby móc zapewnić sobie odpowiedni poziom bezpieczeństwa, jak i właściwą izolację termiczną, warto zwracać uwagę na możliwość wykorzystania rozwiązań systemowych, które znajdują się w ofercie niektórych z pośród producentów stolarki okiennej. 

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments