Ogrzewanie na podczerwień domu jednorodzinnego – czego potrzebujemy?

Ogrzewanie elektryczne nie musi być drogie! Wybierając nowoczesne ogrzewanie na podczerwień, można uzyskać doskonale efekty – niedrogą, wygodną oraz ekologiczną energię. Czego potrzeba, aby z niej skorzystać?

Wybór właściwego sposobu na ogrzewanie domu może niekiedy przyprawić o zawroty głowy. Aktualnie inwestorzy posiadają do dyspozycji różnego rodzaju systemy grzewcze. Gdy liczy się wygoda, a przy tym wysoka skuteczność i komfort cieplny, warto wybrać ogrzewanie na podczerwień, które wykorzystuje promienniki podczerwieni. Są one alternatywą dla ogrzewania gazowego, czy miejskiego. Dodatkowo ogrzewanie elektryczne pozwala w ekologiczny sposób ogrzać domy, mieszkania, do których nie ma możliwości podłączenia innych form ogrzewania. W szczególności stanowi ono alternatywę, dla właścicieli domów lub mieszkań, palących w piecach. Dzięki wykorzystaniu ogrzewania na podczerwień, możliwe jest zaprzestanie palenia w piecu, a co za tym idzie, zaprzestanie zanieczyszczania środowiska.

Promienniki tego typu emitują promieniowanie podczerwone, które powoduje przyjemne w odczuciu ciepło. To takie samo promieniowanie jak promieniowanie Słońca czy też ciepło odczuwane z ogniska lub żarówki.

Nowoczesne promienniki ciepła, które pozwalają na ogrzewanie domu, są przy tym znacznie bardziej sprawne i przy tym energooszczędne – razem z nim można ogrzewać budynek bez ponoszenia wysokich wydatków.

Jak wykonać ogrzewanie na podczerwień w swoim domu?

Aby zacząć korzystać z ogrzewania na podczerwień, nie trzeba dużo. To ogrzewanie elektryczne, dlatego też wymaga ono tylko podłączenia do instalacji elektrycznej, aby zacząć działać. Nie trzeba zatem prowadzić skomplikowanych remontów i innych prac, co zmniejsza koszty jego montażu.

Aby ogrzewanie na podczerwień spełniło nasze wymagania dotyczące komfortu cieplnego, powinniśmy pamiętać o tym, aby dopasować moc promienników do budynku. W przypadku obiektów bez izolacji zalecana moc to 100-120 W/m2, natomiast przy budynkach izolowanych możemy wybrać promienniki nawet o połowę mniejszej mocy. W przypadku domów pasywnych i energooszczędnych poleca się ogrzewanie elektryczne o mocy 20-45 W/m2.

Dobieramy zatem odpowiedni typ promienników ciepła, które następnie montujemy we wnętrzu zgodnie z zaleceniami producenta. Potem wystarczy podłączyć promienniki do zwykłego gniazdka, aby od razu zaczęły działać.

Podsumowując, ogrzewanie domu z wykorzystaniem promienników na podczerwień jest naprawdę bardzo proste. Można uzyskać wtedy komfortowe ciepło nawet jeszcze tego samego dnia po zakupie urządzeń – bez skomplikowanego montażu.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments