Oferta edukacyjna alternatywna dla studiów w Warszawie

Mieszkasz w Warszawie i chciałbyś skończyć dobrą szkołę, ale nie zależy ci na studiach wyższych? Preferujesz konkretny zawód, który będziesz mógł szybko zacząć wykonywać, a na dodatek będzie on zawsze potrzebny, co zapewni ci stabilizację zawodową? Co więcej, interesujesz się kwestiami medycznymi? W takim razie powinieneś zainteresować się ofertą Policealnej Szkoły Medycznej Collegium.

Dlaczego warto wybrać kierunek medyczny?

Praca z ludźmi dla wielu osób jest niezwykle satysfakcjonująca i pozwala im nie tylko zrealizować się zawodowo, ale także poczuć, że są naprawdę potrzebni i robią dla innych coś dobrego. Poczucie spełnienia jest szczególnie możliwe, jeśli praca ta dotyczy bezpośredniej pomocy ludziom potrzebującym. Nie da się lepiej zrealizować takiej powinności, niż pracując w służbach medycznych.

Jednak nie tylko satysfakcja i powołanie mogą skłonić do podjęcia nauki na kierunkach medycznych. Kolejnym argumentem mogą być dobre i stabilne zarobki. Służby medyczne są potrzebne zawsze, a nawet zapotrzebowanie na nie wzrasta ze względu na starzenie się społeczeństwa. W efekcie warto dołączyć do nich, aby mieć pewność stabilnego zatrudnienia, które zawsze będzie aktualne.

Dlaczego warto wybrać szkołę medyczną zamiast studiów?

Jest to oferta skierowana między innymi do osób, które z jakichś powodów nie chcą lub nie mogą pozwolić sobie na studiowanie. Idealnie sprawdzi się w przypadku osób, które chciałyby jak najszybciej podjąć zatrudnienie, gdyż większość szkoleń w Collegium trwa tylko kilka semestrów, w przeciwieństwie do wielu lat, które trzeba spędzić na studiach. Co więcej, to nauka praktycznego zawodu, która pokazuje to, co w nim najważniejsze, bez dodatkowych wymagań, które nie zawsze związane są ze specyfiką zawodu.

Ze względu na krótkie szkolenie i dostępny tryb nauki wieczorowej lub weekendowej (oprócz dziennej), jest to bardzo atrakcyjna oferta dla osób, które już pracują, ale chciałyby zmienić zawód. Skorzystają z niej także młode mamy, które po liceum chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i zdobyć zawód, ale na naukę mogą pozwolić sobie wyłącznie wtedy, kiedy ktoś inny zaopiekuje się dzieckiem, na przykład po powrocie z pracy.

Dostępne kierunki w Collegium

Warszawska szkoła Collegium prowadzi wiele kierunków stacjonarnych i zaocznych, które poszerzają kompetencje i umożliwiają rozpoczęcie nowej, atrakcyjnej pracy. Wśród nich znalazły się między innymi takie specjalizacje jak asystentka i higienistka stomatologiczna, które mogą pełnić ważną funkcję w każdym gabinecie dentystycznym. W ramach stomatologicznych specjalizacji znalazł się także technik dentystyczny.

Inne polecane kierunki to terapeuta zajęciowy, który pomaga w rehabilitacji i terapii osób chorych i niepełnosprawnych. To idealny zawód dla każdego, kto chciałby prowadzić zajęcia praktyczne i usprawniające np. dla dzieci. Z kolei dla miłośników typowych ćwiczeń rehabilitacyjnych, atrakcyjny może być kierunek technika ortopedii. Aby dopełnić terapię, często wykorzystywane są także masaże lecznicze, dlatego w Collegium nie mogło zabraknąć kierunku technika masażysty.

Jedną z chętnie wybieranych specjalizacji jest również technik farmacji. Dzięki niej możliwe jest podjęcie pracy w aptece, ale także w laboratoriach, ośrodkach naukowych czy stacjach sanepidu. Wielu techników farmacji ze zdolnościami sprzedażowymi zyskuje także doskonałe posady przedstawicieli koncernów farmaceutycznych. Jest to więc polecany kierunek dla każdego, kto chciałby mieć później szeroki wybór atrakcyjnej pracy.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments