Dlaczego warto kupować książki w księgarniach internetowych?

Poziom czytelnictwa w Polsce z pewnością nie należy do zadowalających. Według ostatnich danych Biblioteki Narodowej blisko 64% z nas nie przeczytało w ostatnim roku ani jednej książki. Znacznie wpływa to na zmniejszenie liczby bibliotek, wydawnictw, a także księgarni. Zamiast czytania wybieramy rozrywki bierne, w tym m.in. oglądanie telewizji (81%), a większości informacji szukamy w sieci. Dla wielu osób problem stanowią ceny książek. Przyjrzyjmy się zatem temu ostatniemu zagadnieniu.

--- REKLAMA ---

Jak kształtują się ceny książek na rynku wydawniczym?

Koszt zakupu książek  jest bardzo zróżnicowany i zależny od wielu czynników. Za nowości płacimy oczywiście znacznie więcej. Cena przeciętnej książki z kategorii bestsellery zawiera się w przedziale 25-55 złotych. Ta suma nie wydaje się może tak znacząca w przypadku jednorazowego zakupu, jednak jeśli należymy do grona zapalonych czytelników, to wydatek będzie odczuwalny. Jakie mamy zatem inne możliwości poza odwiedzinami księgarni stacjonarnej? Jedną z nich jest porównanie cen i zamówienie wybranych pozycji w księgarni internetowej.

Oferta księgarni internetowych – czy warto korzystać?

ksiegarnia-internetowa.jpg

Księgarnie internetowe to ciekawa alternatywa dla punktów stacjonarnych. Z pewnością największą zaletę stanowi możliwość porównania ofert. Dzięki temu o wiele łatwiej znaleźć pozycję godną uwagi w atrakcyjnej cenie. Przy zakupie większej ilości książek nawet kilka złotych stanowi sporą różnicę. Sam koszt to jednak nie wszystko. Niektóre z książek bardzo szybko się wyprzedają, zwłaszcza gdy cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W księgarniach internetowych nie powinno być tego problemu. Odwiedzić możemy przecież kilka sklepów, bez potrzeby wychodzenia z domu. To również możliwość znalezienia rzadkich pozycji, czyli tzw. białych kruków. Ponadto w sklepach online znacznie częściej pojawiają się ciekawe promocje. Konkurencja jest tu znacznie większa, dlatego muszą one przyciągnąć do siebie klientów. Najlepszym rozwiązaniem są więc obniżki, na których możemy skorzystać. Jednym z miejsc godnych uwagi pod tym względem jest księgarnia naukowa PWN. Znaleźć można w nim bowiem zarówno podręczniki, książki naukowe, jak i powieści oraz popularne bestsellery. Nie zabraknie także atrakcyjnych ofert cenowych.

Ebooki zamiast książek papierowych?

Wszelkie dane pokazują, że coraz większym zainteresowaniem cieszą się książki w wersji elektronicznej, czyli ebooki. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zwolennicy chwalą je przede wszystkim za przystępne ceny i łatwy dostęp (ebooki po opłaceniu można zazwyczaj pobrać na dysk urządzenia mobilnego: laptopa, tabletu czy nawet smartphona). Przeciwnicy dodają jednak, że czytanie z ekranu znacznie różni się od formy tradycyjnej. Szelest kartek, zapach stronnic, faktura- to wrażenie zmysłowe, które dla wielu osób są równie istotne, co treść. Niemniej, ebooki także dostępne są w sklepach online, w tym w księgarni internetowej PWN. Przeważnie ich cena będzie niższa od książek tradycyjnych.

Zakup książek w księgarni internetowej to rozwiązanie, które niesie ze sobą szereg nowych możliwości. Przekłada się to na zwiększoną wygodę i atrakcyjne ceny, zwłaszcza że łatwo i szybko można porównać wiele ofert. Jest to zatem doskonała alternatywa dla sklepów stacjonarnych.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments