Odzież sportowa dla kobiet – co przyda się podczas treningu?

Aktywność fizyczna jest tym przyjemniejsza, im wygodniejsze są ubrania, w których się ją uprawia. Dlatego właśnie trzeba je dobrać do dyscypliny sportu. Jaka odzież sportowa dla kobiet sprawdzi się więc pod dachem, a jaka na dworze?

Damskie ubrania do domu, klubu lub na siłownię

Odzież sportowa dla kobiet to dziś segment rynku pełen ubrań wykonanych ze specjalistycznych materiałów. Dzięki nowoczesnym technologiom każda lubiąca sport osoba może efektywnie ćwiczyć, jednocześnie czując się komfortowo. Dobrym przykładem jest odzież przeznaczona do aktywności fizycznej w pomieszczeniach zamkniętych, czyli domowym zaciszu, klubie sportowym lub na siłowni.

--- REKLAMA ---

Skompletowanie ubrań warto rozpocząć od wyboru górnej części stroju. Jedną z możliwości jest top. Sprawdzi się on podczas aktywności, w których ważne jest jak najswobodniejsze poruszanie rękami. Sportowy top przyda się więc kobietom grającym np. w koszykówkę lub siatkówkę. Panie uprawiające inne dyscypliny lub aktywności, takie jak bieg na bieżni lub joga, zamiast niego mogą wybrać koszulkę z krótkim rękawem.

Termoaktywny materiał topu lub koszulki z łatwością odprowadza pot, dzięki czemu ubranie nosi się komfortowo. Na taki typ materiału trzeba zwrócić uwagę także podczas wyboru spodni. Zarówno góra, jak i dół stroju powinny być dopasowane do sylwetki. Dzięki temu odzież nie unosi się przy każdym ruchu, a to ułatwia wykonywanie ćwiczeń.

Dodatkowe wymagania powinna spełniać bielizna na trening. Tu ważne jest nie tylko odprowadzanie wilgoci zapobiegające otarciom. Równie istotny jest płaski szew, dzięki któremu odzież nie będzie uwierać skóry. Zasada ta dotyczy przede wszystkim fig i stringów. Taki sposób produkcji często mają też skarpety i podkolanówki sportowe. Te ostatnie świetnie sprawdzają się nie tylko w uprawianiu sportu pod dachem, ale też jako uzupełnienie sportowych szortów lub spódniczki.

Odzież outdoorowa dla kobiet

Kobiety, które preferują aktywność fizyczną na dworze, powinny zaopatrzyć się w dodatkowe elementy odzieży. Podstawą jest lekka, a przy tym szczelna kurtka. Ochrona przed deszczem lub wiatrem musi jednak iść w parze z przewiewnością, która zapobiegnie przegrzaniu ciała.

Bieganie po parku, turystyka piesza i rowerowa czy też bushcraft wymagają ponadto zaopatrzenia się w długie spodnie lub leginsy. Także tu najlepiej sprawdza się odzież dopasowana do sylwetki. Dół i górę stroju warto uzupełnić o funkcjonalne dodatki takie jak komin zastępujący szalik, opaska na głowę i rękawiczki wyściełane polarem.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments