Odwiedź stolicę Małopolski i zakochaj się!

Kraków to jedno z najpopularniejszych miast w Polsce, w którym możemy nie tylko się zrelaksować, ale również spróbować lokalnej i światowej kuchni a także zwiedzić najistotniejsze historycznie miejsca w tym regionie. Od lat turyści wybierają Kraków na pobyt weekendowy, wakacje z rodziną czy wypad z przyjaciółmi. Dzięki szeroko rozbudowanej infrastrukturze a także historycznemu charakterowi to miejsce, które nigdy się nie nudzi. O tym jaka historia stoi za tym miastem, co warto w nim zobaczyć oraz gdzie szukać komfortowego i w rozsądnej cenie noclegu, dowiesz się z poniższego materiału. Zapraszamy do lektury.

Kraków – miasto z historią

Powstanie Krakowa i osiedlenie go przez ludzi datuje się na około 200 tysięcy lat temu. To wtedy właśnie miasto miał założyć król Krak, który pokonał straszliwego smoka, żyjącego w wielkiej jaskini znajdującej się w skalistym zrębie Wzgórza Wawelskiego. Kraków stał się dobrym punktem do osiedlenia się przez ludność ze względu na ciekawe położenie geograficzne: dostęp do Wisły, duże połacie terenów zielonych a także dobrze rozbudowaną infrastrukturę. Dzisiaj Kraków łączy w sobie fascynującą historię, wspaniałą architekturę, bogate życie kulturalne, wyśmienitą kuchnię oraz tętniące energią nocne spotkania. Połączenie tego wszystkiego sprawia, że wizyta w Krakowie obfituje w niecodzienne i przyjemne doznania.

--- REKLAMA ---

Co należy zobaczyć w Krakowie? Top 5

Kraków to miasto, w którym nigdy nie będziesz się nudzić. Miejsc do zwiedzania jest tak dużo, że spokojnie wystarczy na kilka wizyt. Będąc jednak pierwszy raz w tym mieście bądź chcąc przejść tradycyjnym szlakiem historii warto odwiedzić kilka kultowych punktów. Pierwszym z nich jest historyczne Stare Miasto z wyjątkowym Kościołem Mariackim, z którego co godzinę można usłyszeć hejnał, będący wizytówką miasta. Na Starym mieście znajdziemy również kolorowe Sukiennice, w których będziemy mogli kupić ciekawe pamiątki, związane z miastem. Następnie na naszej liście koniecznie powinien znaleźć się Zamek Królewski na Wawelu, który został wpisany na światową listę UNESCO a także Bulwary Wiślane oraz tętniącą życiem najpopularniejsza dzielnica Krakowa – Kazimierz.

Będąc w Krakowie koniecznie trzeba również spróbować wyjątkowej, lokalnej kuchni. To również miasto, w którym znajdziemy europejskie i światowe smaki. Potwierdzeniem najwyższej jakości oferty restauracyjnej jest fakt, że w 2019 roku Kraków został nazwany Europejską Stolicą Kultury Gastronomicznej. 

Nocleg – gdzie szukać w Krakowie

Przyjeżdżając do Krakowa z rodziną, przyjaciółmi, partnerem bądź na jednoosobową wyprawę, warto również zadbać o komfortowy wypoczynek. Chociaż baza noclegowa w Krakowie nas rozpieszcza, szczególnym zainteresowaniem cieszy się B&B hotel kraków, zapewniający nocleg ze śniadaniem. Dzięki doskonałemu położeniu hotelu w centrum miasta, zyskujemy szansę na szybkie dotarcie do wszystkich najistotniejszych punktów turystycznych Krakowa. Dodatkowo atrakcyjna cena sprawia, że pobyt w tym mieście może okazać się również oszczędny. To także doskonałe miejsce na spotkania biznesowe.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments