Odpowiedni smartfon dla dziecka, czyli jaki?

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, w którym musi zadecydować o pierwszym smartfonie dla swojej pociechy. Jednak jaki właściwie powinien być smartfon dla dziecka? Czy musi mieć dobry aparat, a może wytrzymałą baterię? Sprawdź, czym warto się kierować, wybierając odpowiedni smartfon dla dzieci i poznaj modele Samsung, które mogą spełnić Twoje oczekiwania.

Jaki smartfon dla dziecka wybrać?

Wybór odpowiedniego smartfonu zależy przede wszystkim od wieku Twojej pociechy. Z innych funkcji będzie korzystało 10-letnie dziecko, a z innych nastolatek. Jednak w obu tych przypadkach warto przede wszystkim zainwestować w telefon z wytrzymałą obudową i wyświetlaczem. Niezależnie od tego, czy dziecko będzie trzymało telefon w rękach po raz pierwszy, czy to już jego kolejny model, mogą się zdarzyć jakieś upadki podczas zabawy w szkole czy na podwórku. Ważne więc, aby smartfon dla dzieckamiał wytrzymałe szkło na ekranie oraz spełniał odpowiednie normy wodoszczelności, np. IP67 czy IP68.

Wiele rodziców, wybierając telefon, stawia na tani smartfon dla dziecka. Zwłaszcza, jeśli jest to pierwszy model w życiu naszej pociechy, nie warto przepłacać. Dziecko dopiero uczy się jego obsługi i może zdarzyć się, że przypadkiem go uszkodzi czy upuści.

Istotną kwestią jest również pojemna bateria. Dzieci potrafią godzinami bawić się na telefonie – przeglądają internet, grają czy oglądają różne filmiki. Aby mieć pewność, że zawsze będziesz z nimi w kontakcie, kup model z pojemną baterią, która wystarczy nawet na 2 dni działania na jednym naładowaniu. Obecnie już standardem są baterie o pojemności 5000 mAh.

Dobry aparat to również ważna kwestia w telefonach, zwłaszcza dla starszych dzieci, które powoli zaczynają interesować się fotografią. Coraz częściej już można spotkać aparat o rozdzielczości 50 MP, co pozwoli na uzyskanie zdjęć wysokiej jakości. Warto wybrać smartfon dla dzieciz dodatkowymi funkcjami, np. Nightografią w modelu Galaxy A54.

Smartfon dla dziecka – polecane modele Samsung

Wiesz już, jakie są ważniejsze parametry, które powinien posiadać pierwszy telefon dla Twojej pociechy. A więc jaki smartfon dla dziecka wybrać z szerokiej oferty Samsung? Jeśli od telefonu oczekujesz niezwykle wytrzymałej baterii, dobrym wyborem będzie Galaxy M34. Poza baterią o pojemności 6000 mAh*, na uwagę zasługuje także wyświetlacz 6,5” FHD+ Super AMOLED z odświeżaniem ekranu do 120 Hz.

Jeśli najbardziej interesuje Cię tani smartfon dla dziecka, najlepszym wyborem może okazać się Galaxy A14, który kosztuje mniej niż 1000 zł. Mimo niskiej ceny może pochwalić się świetnymi parametrami, np. 6,6-calowym** wyświetlaczem Infinity-V, 8-rdzeniowym procesorem oraz aparatem o rozdzielczości 50MP.

Fanów fotografii z pewnością zainteresuje model Galaxy A54 z głównym aparatem 50MP i aparatem przednim aż 32MP. Poza tym telefon posiada obiektyw ultraszerokokątny i makro, a także tryb Nightografii, dzięki któremu Twoje dziecko będzie mogło zrobić dobre zdjęcia nawet przy słabym świetle.

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

*6000 mAh typowa wartość pojemności baterii testowana w warunkach laboratoryjnych innych firm. Typowa wartość to szacunkowa średnia wartość uwzględniająca odchylenia w pojemności baterii wśród próbek baterii testowanych zgodnie z normą IEC 61960. Pojemność znamionowa wynosi 5 830 mAh.

**Mierzony po przekątnej, rozmiar ekranu wynosi 6,6 cala w pełnym prostokącie i 6,4 cala z uwzględnieniem zaokrąglonych rogów. Rzeczywisty widoczny obszar jest mniejszy ze względu na zaokrąglone rogi i wycięcie na kamerę.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments