Odkurzacz bezprzewodowy – hit czy kit? Moje opinie

odkurzacz bezprzewodowy hit czy kit - moje opinie

Kurz jest cięższy od powietrza, dlatego też zwyczajnie opada na na samo dno – najniżej, jak to możliwe. Oznacza to, że w codziennym naszym użytkowaniu, najbardziej brudzą się podłogi – kafelki, panele, wykładziny czy dywany. W efekcie często musimy je odkurzyć, dbając o komfort codziennego funkcjonowania. Czy odkurzacz bezprzewodowy się do tego nadaje? Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu.

--- REKLAMA ---

Co to jest odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacz bezprzewodowy, akumulatorowy czy pionowy, to często używane zamienne nazwy jednego sprzętu. Początkowo nie był on zbyt popularny, jednakże jakiś czas temu wprowadzono rozporządzenie ograniczające moc tradycyjnych odkurzaczy. Kierowano się względami zmniejszenia poboru mocy i ochrony środowiska. W efekcie jednakże sprawiono, że tradycyjne odkurzacze przestały być skuteczne.

Od tego czasu odkurzacze te utraciły dotychczasową, dominującą pozycję, oddając ją innym rozwiązaniom. Tak na znaczeniu zyskał odkurzacz pionowy.

co to jest odkurzacz bezprzewodowy

Odkurzacz ten, zwany też akumulatorowym, działa bez stałego dopływu prądu. Ładujemy go określoną ilość czasu i później wykorzystujemy do czyszczenia. Jak wskazują opinie, już samo to czyni odkurzacz bezprzewodowy bardzo dobrym produktem. Oznacza to lepsze manewrowanie oraz czyszczenie trudno dostępnych miejsc.

Poza tym sprzęt ten posiada wszystko to, co jeszcze niedawno było domeną odkurzaczy zwykłych nowego typu. System filtrów i odkurzania bezworkowego to zatem standard. Jednakże to odkurzacz pionowy posiada możliwość demontażu również na odkurzacz ręczny, pozwalający na jeszcze lepsze manewry.

Specjalnej konstrukcji szczotki z kolei pozwalają na znaczną poprawę jakości czyszczenia, która jest zbliżona do odkurzaczy o dużej mocy, wykorzystywanych jeszcze niedawno. Tym samym, jak wskazują opinie, odkurzacz bezprzewodowy jest godnym następcą starszych rozwiązań, oferując dużą jakość i wygodę.

Mnogość dostępnych na rynku modeli jest jednak tak duża, że same dobranie odpowiedniego sprzętu może być bardzo uciążliwe. Należy wziąć pod uwagę wiele informacji i danych technicznych. W niniejszym artykule postaramy się odpowiedzieć na większość z tych kwestii.

Aktualny ranking odkurzaczy bezprzewodowych           

Czy dany odkurzacz bezprzewodowy spełni nasze oczekiwania, powie nam odpowiedni ranking. To właśnie on uszereguje dostępne na rynku możliwości oraz wprost pozwoli się odnieść do efektywności danego sprzętu. Zwłaszcza, że wiele różnic, z powodu mocnego wystandaryzowania,  zaczyna się zacierać. Przyjrzyjmy się zatem temu, co zawiera odpowiednie zestawienie.

Ranking odkurzaczy bezprzewodowych zawarty jest pod wskazanym adresem. Co on zawiera?

Przede wszystkim analizie poddany został przynajmniej jeden przedstawiciel odkurzaczy bezprzewodowych marek philips, bosch, electrolux oraz dyson – najpopularniejszych firm, produkujących tego typu sprzęt. Każdy odkurzacz, który znajduje się w przytoczonym rankingu, jest z całą pewnością warty naszej uwagi i może być traktowany jako sprzęt skuteczny. Jednakże analizując konkretny model, należy dokładnie zwrócić uwagę na najbardziej interesujące nas aspekty. Dlatego też przyjrzyjmy się tej kwestii szczególnie uważnie, zapoznając się z danym modelem.

Jak dokonać dokładnej analizy? W kolejnym akapicie poruszymy dokładnie to, co należy poddać analizie, poznając konkretny produkt. Poruszymy najważniejsze aspekty na przykładzie jednego z popularniejszych rozwiązań. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się zatem z dalszą częścią niniejszego artykułu.

Bosch bbh218ltd opinie, test i cena

Przykładową analizę przeprowadzimy na podstawie jednego z popularniejszych na rynku modeli odkurzaczy – Bosch bbh218ltd. Sprawdzimy zatem co wykazał test, jakie są opinie o tym sprzęcie oraz jaka jest jego cena i gdzie najlepiej dokonać zakupu.

bosch bbh218ltd opinie test i cena

To co jednak istotniejsze to fakt, iż właśnie te informacje są nam potrzebne do poznania danego produktu przed jego zakupem. Analiza tych kwestii to nasze własne bezpieczeństwo.

Jak wykazał test, podstawowe parametry pracy tego sprzętu są następujące:

 1. Waga – 3 kg, ułatwia manewrowanie odkurzaczem.
 2. Czas pracy – do 40 minut, zwiększa jego użyteczność.
 3. Konstrukcja 2 w 1 – możliwość wypięcia odkurzacza ręcznego, do czyszczenia trudno dostępnych miejsc.
 4. Innowacyjna elektroszczotka – zwiększa skuteczność czyszczenia.
 5. System czyszczenia elektroszczotki pozwala dbać o jej stan.
 6. Zasilanie bateriami Li-Ion przyspiesza ładowanie oraz zwiększa czas życia produktu.

Kolejnym elementem, jest przegląd tego, jakie są opinie o danym odkurzaczu. Można je znaleźć w wielu źródłach, nas jednakże interesuje przede wszystkim wykaz zalet oraz wad danego sprzętu. Pozwala to na łatwiejsze jego poznanie. Jak więc prezentują się zalety? Poniżej zamieszczamy kilka z nich, opracowanych w oparciu właśnie o wypowiedzi użytkowników.

Zalety:

 • cicha praca,
 • duża moc ssąca,
 • dobre wykonanie,
 • poręczność sprzętu,
 • system stojący (zmniejsza ilość miejsca, które zajmuje odkurzacz).

Z kolei mało użytkowników wykazuje wady produktu, dlatego możemy odnieść się do tego w taki sposób, że nie ma on większych wad utrudniających jego wykorzystywanie.

Ostatnim elementem jest wspomnienie, jaka jest cena produktu. Jednakże warto na tym etapie również wskazać najlepsze źródło zaopatrzenia się w dany odkurzacz. Najczęściej można przeczytać, że popularne portale jak Ceneo, OLX, Allegro, Amazon czy eBay są odradzane, z uwagi na częstość występowania na nich podróbek, które oczywiście mają znacznie mniejszą jakość.

Nasz ranking również dla każdego modelu wskazuje najlepsze źródło zaopatrzenia się w niego. Dlatego też sugerujemy się dokładnie zapoznać z całym zestawieniem, gdyż dzięki temu z pewnością dokonany wybór będzie odpowiedni oraz prawidłowy.

Jak wyczyścić dywan   

Skoro już jesteśmy przy tym temacie, to jak wyczyścić dywan oraz czym, by mieć pewność skuteczności, a przy okazji zadbać o bezpieczeństwo dla alergików i astmatyków? Przyjrzyjmy się chwilę tej kwestii.

jak wyczyścić dywan

Jeśli chodzi o to, czym wyczyścić dywan, to sprawa ma się bardzo prosto. Odkurzacz bezprzewodowy, stojący z filtrem HEPA oraz oddzielnym obiegiem. Dzięki temu wychwycone zostaną nawet te drobniejsze cząsteczki, a oddzielny bieg z blokadą uniemożliwi wydostawanie się brudu z odkurzacza inaczej, niż przy czyszczeniu pojemnika. Większość nowych modeli ma tą opcję, a z powyższego rankingu praktycznie każdy produkt się sprawdzi.

Z kolei jak wyczyścić dywan tak, by było to skuteczne? Przede wszystkim wilgoć w powietrzu sprawia, że im rzadziej czyścisz, tym jest trudniej doprowadzić dywan do użyteczności i właśnie bezpieczeństwa dla alergików czy astmatyków. Z kolei z normalnym odkurzaczem często czyszczenie to uciążliwy proces – podłączenie do gniazdka, duży ciężar samego sprzętu oraz jego nieporęczność. Na te problemy odkurzacz stojący idealnie odpowiada, rozwiązując je, a czyszczenie sprowadzając do prostego, niejako zamiecenia.

Ponieważ proces jest mniej absorbujący oraz prostszy, dlatego też najlepiej wykonywać go z odpowiednią częstotliwością. Oczywiście codzienne sprzątanie w taki sposób rzadko wchodzi w grę, jednakże dokonanie tego dwa razy w tygodniu, a najlepiej co drugi dzień sprawi, że dywany nie będą niszczeć, my nie musimy robić generalnych porządków, a również mieszkający z nami alergicy czy astmatycy poczują się zdecydowanie lepiej.

REKLAMA
REKLAMA
0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments