Od czego zacząć aranżację łazienki i co zrobić, aby nie wydać majątku?

Opcje aranżacji łazienki ogranicza jedynie wyobraźnia i limity budżetowe. Wybór stylu, wyposażenia i detali decydujących o końcowych efekcie jest trudny ze względu na bogactwo możliwości, dlatego warto rozpocząć od stworzenia konkretnego planu. Co zrobić, aby aranżacja pomieszczenia przebiegała sprawnie?

Określenie maksymalnej kwoty, jaką możemy wydać

Wykończenie łazienki w dużej mierze zależy od budżetu, który chcemy lub możemy przeznaczyć na ten cel. Wybór materiałów i wyposażenia stanowi trudne zadanie. Po ustaleniu maksymalnej kwoty do wydania warto przejrzeć katalogi, magazyny i strony internetowe, aby zorientować się, na co trzeba przeznaczyć najwięcej pieniędzy i na czym można zaoszczędzić. Logiczne, że armatura łazienkowa powinna być dobrej jakości, ponieważ zwykle rzadko się ją wymienia. Można poszukać na przykład niedrogich, prostych szafek i ograniczyć ilość ozdobnych dodatków. Jeżeli jakiś element wyposażenia uda się kupić taniej niż było to zakładane, zaoszczędzoną kwotę można przenieść na inną rzecz. W niektórych sklepach można próbować negocjować cenę, szczególnie gdy dany produkt jest ściągany z wystawy lub stanowi końcówkę kolekcji. Warto zapytać się o możliwość obniżenia ceny.

 

Wybór stylu aranżacji, jaki chcemy uzyskać

Wybór stylu aranżacji łazienki wiąże się z indywidualnymi upodobaniami, ale również z ograniczeniami budżetowymi. Łazienka w stylu glamour to luksusowa aranżacja, która wymaga zastosowania materiałów i wyposażenia przekraczających skromny budżet. Za to staromodne wnętrze w stylu shabby chic zapewnia różnorodne możliwości, a charakteryzuje się wyjątkową oryginalnością. Minimalistyczne i funkcjonalne propozycje są pełne elegancji, a przy tym pozwalają na większe oszczędności. Łazienkę można również urządzić w stylu skandynawskim, prowansalskim lub greckim. Ważne, aby zdecydować, w jakim klimacie poczujemy się najlepiej.

 

Zaprojektowanie praktycznego rozmieszczenie wyposażenia

Podczas projektowania łazienki należy wziąć pod uwagę potrzeby wszystkich osób, które będą z niej korzystały. Najprościej jest zaaranżować pomieszczenie, z którego korzysta tylko jedna osoba. Trudniej sprostać oczekiwaniom rodziny składającej się z kilku osób. W przypadku dzieci należy znaleźć rozwiązania, które ułatwią im m.in. korzystanie z umywalki. Armatura łazienkowa i meble należy rozmieścić tak, aby nie pojawiały się żadne problemy podczas ich użytkowania. Trzeba wziąć pod uwagę usytuowanie takich urządzeń jak pralka. Atrakcyjnie zaprojektowane wnętrze powinno być jednocześnie funkcjonalne.

 

Na czym nie warto oszczędzać?

Oszczędności nie należy szukać w elementach do zabudowy, ponieważ najdrobniejsze uszkodzenie będzie wymagało remontu całej łazienki. Najprostsza wanna jest tańsza od kabiny prysznicowej, ale w małej łazience to kabina może okazać się koniecznością. Jeśli niezbędne są rozwiązania pozwalające na zaoszczędzenie jak największej kwoty, najlepszym sposobem jest szukanie całego wyposażenia w outletach. Warto zajrzeć do nowoczesnego outletu internetowego http://plusoutlet.pl/. Nie poleca się kupowania płytek ceramicznych wątpliwej jakości, ale w outlecie można znaleźć wyroby rekomendowanych marek w niskiej cenie. Szukając okazji w outletach, można wspaniale urządzić łazienkę bez wygórowanych nakładów finansowych.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments