Obowiązki opiekunki osób starszych w Niemczech

Oferty pracy w Niemczech bardzo często dotyczą opieki nad osobami starszymi. Nic dziwnego, że w kraju, w którym średnia długość życia wynosi 81 lat, jest tak duże zapotrzebowanie na opiekunów seniorów. Często chodzi o to, aby dotrzymać im towarzystwa, zadbać o czystość i pełną lodówkę. Ale czy wiesz, jakie dokładnie obowiązki spoczywają na barkach osób zatrudnionych na takich stanowiskach?

Co leży w zakresie obowiązków opiekunki?

Zarobki w euro, zapewnione mieszkanie, legalna praca z umową i ubezpieczeniem – takie oferty kuszą i zachęcają do wysyłania aplikacji do agencji zatrudniających opiekunki, m.in. do Centrum Językowego Konik – opiekunka osób starszych w Niemczech może liczyć tam na bardzo dobre warunki zatrudnienia.

--- REKLAMA ---

Oczywiście opiekunka niemieckich seniorów ma sporo obowiązków. Zanim zdecydujesz się rozwijać w tym zawodzie, dowiedz się, jakie zadania na Ciebie czekają. Zaliczają się do nich:

  • prowadzenie domu (sprzątanie, robienie zakupów);
  • dbanie o ogród, trawnik przed domem;
  • wyprowadzanie zwierząt;
  • spacery, rozmowy, towarzyszenie seniorowi w codziennej rozrywce;
  • wożenie samochodem np. do lekarza, na rehabilitację;
  • pilnowanie regularnych posiłków, pomoc w jedzeniu;
  • podawanie leków, zmiany opatrunków (chyba, że chorego odwiedza pielęgniarka).

Czasem senior potrzebuje głównie towarzystwa – partnera do gry w karty, rozmowy, spacerowania. Innym razem potrzeby są większe, bo osoba starsza choruje, jest w trakcie rehabilitacji czy rekonwalescencji, ma ograniczoną mobilność czy jest niesamodzielna. Zawsze mile widziana jest pomoc w prowadzeniu domu, aby był on zadbany i przyjemny w użytkowaniu.

Konik – opiekunka osób starszych Niemcy

Zrozumiałe jest, że przed wyjazdem do pracy chcesz poznać warunki zatrudnienia oraz zakres obowiązków, które na Ciebie czekają. Wszelkich informacji udzielą Ci konsultanci z firmy Konik. Oferty pracy w Niemczech są zawsze dokładnie opisane, a opiekunki są przez agencję dobrze zaznajomione z oczekiwaniami, jakie się przed nimi stawia, ale też wiekiem i stanem zdrowia podopiecznego, zakwaterowaniem, wynagrodzeniem, okresem wyjazdu, warunkami współpracy.

Pamiętaj, że zakres obowiązków zawsze jest regulowany w umowie, a zależy od:

  • stopnia znajomości języka,
  • stanu zdrowia podopiecznego,
  • oczekiwań zleceniodawcy.

Dobrze, kiedy rekruter weźmie wszystkie aspekty pod uwagę i na podstawie Twojego dotychczasowego doświadczenia oraz umiejętności zaproponuje Ci stanowisko pasujące do profilu. Zazwyczaj jednak nie musisz się martwić brakami w swoim CV – dobre agencje zakwalifikują Cię do uczestnictwa w kursie językowym oraz wewnętrznych szkoleniach. W ten sposób trafisz do podopiecznego, którym będziesz umiała się odpowiednio zająć, a po przyjeździe na miejsce nie spotkają Cię żadne nieprzyjemne niespodzianki.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments