Nowy czy używany samochód?

Materiał zewnętrzny

Czy to naprawdę to musi być nowy samochód? To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej osób, które myśli o zakupie samochodu. Rzeczywiście, istnieją dobre argumenty, dlaczego używany samochód wystarczyłby dla większości nabywców.

Amortyzacja nowego samochodu jest ogromna w ciągu pierwszych kilku lat

Oczywiście to wspaniałe uczucie: jedziesz do salonu samochodowego lub nawet do producenta i odbierasz swój nowy pojazd, często towarzyszy temu mała uroczystość. Wszystko w pojeździe jest błyszczące, wypolerowane na wysoki połysk, a wnętrze pachnie nowością. Ale to też ma swoją cenę, ponieważ roczny samochód tego samego modelu jest o około 20-25 procent tańszy niż porównywalny nowy samochód. W kolejnych latach pojazd traci około 5 procent swojej wartości rocznie. Warto więc dokładnie zastanowić się, czy nieskazitelny wygląd zewnętrzny i pachnące wnętrze naprawdę są warte o wiele więcej pieniędzy. Ponieważ funkcjonalność rocznego lub jeszcze młodego samochodu używanego nie jest w żaden sposób gorsza od funkcjonalności nowego samochodu.

---REKLAMA ---

Tańsze konserwacje i naprawy to oszczędność pieniędzy na dłuższą metę

Jeśli kupiłeś nowy samochód, często ma on ekskluzywny system gwarancyjny i serwisowy. Wiele napraw i prac konserwacyjnych w nowych modelach pojazdów może być wykonywanych tylko w salonach samochodowych i warsztatach licencjonowanych przez producenta samochodów. Mogą wtedy również odpowiednio zapłacić za tę usługę. Inaczej wygląda to w przypadku używanego samochodu z wygasłą gwarancją nowego samochodu. Możesz tu dużo zaoszczędzić dzięki naprawom i konserwacji w niezależnych warsztatach. Oryginalne części zamienne z numerami OEM są teraz dostępne online dla prawie wszystkich klas i typów pojazdów ze złomowania samochodów. OEM oznacza części zamienne sprzedawane przez oryginalnego producenta, które są w większości znacznie lepszej jakości niż te pochodzące od producentów bez nazwy. Jeśli jesteś zainteresowany zakupem dobrego, używanego auta, odwiedź już teraz stronę renomowanego autokomisu w Warszawie.

Nowe samochody nie zawsze mają lepszą równowagę środowiskową

Oczywiście, zwykle obowiązuje następująca zasada: nowszy pojazd emituje mniej zanieczyszczeń niż pojazd ze starszej serii. Jednak ten pogląd na zgodność środowiskową jest nieco zbyt krótkowzroczny, ponieważ pośrednie koszty środowiskowe nie są uwzględniane w tych obliczeniach. Ponieważ aby wyprodukować nowy pojazd, trzeba najpierw wygenerować dużo energii i włączyć ją do procesu produkcyjnego. Złomowanie pojazdu, który nie jest już potrzebny, również wymaga pewnej ilości energii. Używany pojazd oszczędza zarówno nową produkcję, jak i złomowanie: istniejący pojazd zmienia właściciela. Podsumowując, to długotrwałe użytkowanie pojazdu może z nawiązką zrekompensować nieco niższe wartości emisji w porównaniu z nowym pojazdem.

Wniosek – używany samochód może sprawiać tyle samo frajdy, co nowy, ale jest tańszy

Kupno innego pojazdu niekoniecznie musi kończyć się na zakupie nowego auta. Rynek samochodów używanych jest obecnie ogromny, a przez to bardzo konkurencyjny. Zakup używanego samochodu może być więc tak samo przyjemny w prowadzeniu, jak kupno nowego samochodu – brakuje tylko „nowego”. Naprawy i konserwacja są często znacznie tańsze w niezależnym warsztacie niż u autoryzowanego dealera. A części zamienne, które są tak dobre jak nowe, można teraz łatwo znaleźć w Internecie. Więc jeśli masz umiejętności, talent i radość, możesz oczywiście sam to zbudować. Wreszcie, nowoczesny samochód używany jest często dobry dla środowiska. Listę renomowanych autokomisów i innych specjalistów z branży motoryzacyjnej w Twojej okolicy znajdziesz na stronie autocentrumgroup.pl.

Czy mogę oddać samochód w rozliczeniu?

Oczywiście, w renomowanym komisie samochodowym będziesz mógł pozostawić swój stary samochód w rozliczeniu. Inna sprawa, jeśli Twój samochód jest uszkodzony, skorodowany czy po wypadku. W takim wypadku dobrze zgłosić się do firmy zajmującej się złomowaniem aut i sprzedanie naszego auta za gotówkę, którą możemy przeznaczyć na zakup nowszego używanego auta w komisie.

0 0 votes
Oceń wpis
---REKLAMA ---

Zobacz także

Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments