Najbardziej przyszłościowe języki obce

W szybko globalizującym się świecie umiejętność porozumiewania się w wielu językach staje się coraz ważniejsza. Ale przy tak wielu językach do wyboru, których z nich należy się uczyć?

Jaki język obcy wybrać?

Jeśli szukasz języków, które dadzą Ci przewagę w przyszłości, oto niektóre z najbardziej przyszłościowych opcji:

  • angielski,
  • chiński mandaryński,
  • arabski,
  • rosyjski
  • portugalski,
  • koreański,
  • japoński.

Więcej o tych językach przeczytasz poniżej. Większości z nich nauczysz się w szkole językowej Leader School Łódź.

Najbardziej popularny język świata – angielski

Angielski jako globalny język biznesu i dyplomacji angielski jest niezbędny dla każdego, kto chce odnieść sukces na arenie międzynarodowej. Jednak nie tylko standardowa odmiana angielskiego jest ważna – przy ponad miliardzie osób posługujących się nim na całym świecie, nauka dialektu regionalnego również może dać przewagę nad konkurencją. Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej na temat nauki tego języka. 

Chiński mandaryński

Chiński mandaryński, którym posługuje się ponad 1,3 miliarda osób, już teraz jest jednym z najczęściej używanych języków na świecie. Jego znaczenie będzie rosło w nadchodzących latach. W miarę jak Chiny stają się coraz bardziej asertywne na arenie międzynarodowej, osoby znające język mandaryński będą miały dobrą pozycję do wykorzystania możliwości, jakie stwarza to rozwijające się supermocarstwo.

Arabski

Język arabski jest kolejnym język, którym posługuje się ogromna liczba osób (około 422 milionów) i którego znaczenie na arenie międzynarodowej stale rośnie. Świat arabski przeżywa renesans gospodarczy, a osoby posługujące się językiem arabskim będą bardzo poszukiwane, ponieważ firmy starają się wejść na ten rozwijający się rynek.

Język rosyjski

Ze względu na rozległe terytorium i bogate zasoby naturalne Rosja staje się coraz ważniejszym graczem na scenie globalnej. W związku z tym, że stosunki między Rosją a Zachodem są coraz bardziej napięte, będzie rosło zapotrzebowanie na ekspertów, którzy potrafią porozumiewać się w języku rosyjskim.

Język Hindi

Hindi jest używany przez około 487 milionów ludzi, co czyni go jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków na świecie. W najbliższych latach Indie staną się jedną z wiodących gospodarek świata, a osoby posługujące się językiem hindi będą bardzo poszukiwane, ponieważ firmy starają się wejść na ten ogromny rynek.

Język portugalski

Portugalskim posługuje się około 220 milionów ludzi, co czyni go jednym z najbardziej rozpowszechnionych języków romańskich. Portugalski jest językiem urzędowym w Brazylii, która w najbliższych latach ma stać się jedną z największych gospodarek świata. W związku z tym osoby posługujące się portugalskim będą bardzo poszukiwane, ponieważ firmy będą chciały wejść na ten szybko rozwijający się rynek.

Koreański

Koreański jest używany przez około 77 milionów ludzi i jest językiem urzędowym zarówno w Korei Północnej, jak i Południowej. W związku z wysokim poziomem napięcia między Koreą Północną a społecznością międzynarodową będzie rosło zapotrzebowanie na ekspertów, którzy potrafią porozumiewać się w języku koreańskim. Osoby znające język będzie w stanie ułatwić komunikację i pomóc w zmniejszeniu ryzyka nieporozumień lub konfliktów.

Japoński

Językiem japońskim posługuje się około 128 milionów ludzi i jest on językiem urzędowym Japonii. Jako jedna z wiodących gospodarek świata, Japonia jest kluczowym rynkiem dla wielu międzynarodowych firm. Dlatego też osoby posługujące się językiem japońskim będą bardzo poszukiwane w świecie biznesu.

W szybko globalizującym się świecie umiejętność porozumiewania się w wielu językach staje się coraz ważniejsza. Jeśli szukasz języków, które dadzą Ci przewagę w przyszłości, oto kilka najbardziej przyszłościowych opcji: Chiński mandaryński, arabski, rosyjski, hindi, portugalski, koreański i japoński.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments