Na czym polega renowacja posadzek przemysłowych?

Posadzki betonowe inaczej nazywane przemysłowymi, spotkać możemy w różnego rodzaju magazynach, parkingach podziemnych, centrach handlowych oraz w obiektach przemysłowych czy fabrykach. Beton jest wdzięcznym surowcem, który znamy od stuleci. Poza przestrzeniami użytkowymi, beton coraz częściej pojawia się w naszych domach jako element dekoracyjny. Niestety mimo dużej odporności i trwałości, nawet on ulega uszkodzeniom.

Posadzka przemysłowa to najczęściej użytkowana część konstrukcji przemysłowej. Każdego dnia musi znosić ona ogromne obciążenia stojących na niej regałów magazynowych, chodzących pracowników, a także jeżdżących wózków widłowych. Posadzka betonowa narażona jest również na uszkodzenia związane z czynnikami fizycznymi oraz chemicznymi. W niektórych  przypadkach uszkodzeń posadzki betonowej nie da się uniknąć. Niewiele osób wie, że stan techniczny posadzki betonowej wpływa bezpośrednio na możliwości eksploatacji obiektu. Dodatkowo zły stan techniczny posadzki jest ogromnym zagrożeniem dla pracowników magazynu, a także dla towarów w nich składowanych. 

Renowacja posadzki przemysłowej pozwala uchronić ją przed jej całkowitym zniszczeniem i jednocześnie zaoszczędzić kosztów całkowitej wymiany. 

Renowacja posadzki przemysłowej powinna być wykonana szybko, a jej efekty muszą być trwałe. Wszystkie powstałe uszkodzenia muszą zostać wypełnione właściwie dobranym materiałem. Decydując się na renowację posadzki betonowej, powinniśmy zacząć od określenia czynników, które wpłynęły na uszkodzenia. Kolejnym etapem jest analiza projektu powierzchni oraz jakości podłoża. Dopiero wówczas można przystąpić do działania. Wybór metody renowacji posadzki będzie zależał od tego, jak bardzo zniszczona została posadzka. Podejmując się renowacji, należy sprawdzić również, czy źródło problemu, które przyczynia się do uszkodzenia posadzki, zostało wyeliminowane. 

Profesjonalna naprawa powierzchni poprzez szlifowanie, polerowanie (https://hgm-clean.pl/szlifowanie-i-polerowanie-posadzek/), a także naprawdę dylatacji sprawi, że unikniemy wymiany posadzki i przywrócimy jej dobry wygląd. Do renowacji posadzki wykorzystuje się rozwiązania marki Ulbrichfuge. Nie jest to jednak rozwiązanie standardowe i wykonywane jest tylko przez profesjonalne firmy, które mogą pozwolić sobie na jej realizację. Zlecając usługę renowacji posadzki, musimy mieć na uwadze, że czasem uszkodzenia posadzki wynikają ze źle położonej nawierzchni, a czasem nawet dotyczą one błędów, które zostały wykonane już na etapie projektowania. Jednak w zdecydowanej większości sytuacji naprawa jest możliwa i obejmuje szlifowanie, naprawdę dylatacji, a także zabezpieczenie posadzki. Wszystko zmierza do tego, żeby stara i zniszczona powierzchnia posadzki została odpowiednio przygotowana i oczyszczona, a nowa wykonana została wykonana z najwyższą starannością.

5 1 vote
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments