Młody kierowco, sprawdź, za co otrzymasz zniżki OC

Niedawno zdałeś prawo jazdy i szykujesz się do zakupu swojego pierwszego samochodu? W planowanym budżecie koniecznie umieść obowiązkowe ubezpieczenie OC. Choć zrezygnować z niego nie możesz, masz możliwość uzyskania lepszej oferty. Przeczytaj artykuł i zobacz, za co przyznane Ci zostaną zniżki OC. Przekonaj się, co zrobić, czy zyskać ich więcej. Naucz się szukać OC sprytnie.

--- REKLAMA ---

Zniżki OC a historia jazdy

Jako młody kierowca nie możesz pochwalić się długą historią jazdy. To, że jest bezkolizyjna, to zawsze plus, jednak pół roku jeżdżenia samochodem taty bez spowodowania wypadku to żaden wyczyn w oczach ubezpieczyciela. Nie możesz zatem z tego tytułu liczyć na zniżki OC.

Ale jest na to sposób! Podczas kupowania samochodu wpisz jako współwłaściciela tatę, mamę lub inną osobę o długiej i bezkolizyjnej historii jazdy. Dorejestrować ich możesz także na dalszym etapie, w dowolnej chwili, jednak będziesz musiał dopełnić paru dodatkowych formalności, dlatego moment kupowania auta jest lepszy.

Zapytasz: po co? Po to, by zaoszczędzić. Otóż cena OC wyliczana jest ze wszystkich współwłaścicieli auta. Nawet jeśli Ty nie możesz się pochwalić wieloletnią bezkolizyjną historią jazdy, skorzystasz z historii jazdy rodzica i otrzymasz zniżki OC.

Poznaj wszystkie czynniki wpływające na cenę polisy, za które możesz uzyskać zniżki OC: https://kioskpolis.pl/oferty-oc-dla-mlodych-kierowcow-co-wplywa-na-cene-oc/

Powiedz mi, kim jesteś, a dam Ci zniżki OC

Dla ubezpieczyciela znaczenie ma również to, kim jesteś i jak żyjesz. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, w którym jest spory ruch – a zatem występuje większe ryzyko wdania się w kolizję – znów nie będziesz mógł liczyć na zniżki OC. Dowartościowany będzie za to Twój dorosły wiek. Jeśli jesteś młodym kierowcą, ale niemłodym już człowiekiem – np. zdałeś prawo jazdy po 30stce – możesz uzyskać zniżki OC.

Bardziej odpowiedzialnym w oczach towarzystwa ubezpieczeniowego czynią Cię aspekty takie jak stan cywilny męża lub żony, posiadanie dzieci. Ubezpieczyciel przewiduje, że po pierwsze będziesz woził ich czasem w samochodzie, a po drugie masz więcej do stracenia, więc będziesz jeździł wolniej, ostrożniej, odpowiedzialnie.

Zanim kupisz auto, pomyśl o zniżkach OC

Skoro jesteś na etapie wybierania samochodu, zwróć szczególną uwagę na ten akapit. Zniżki OC bowiem otrzymujesz także za pojazd. Za markę i model – doceniane są te, które powodują mniej wypadków, więc przejrzyj statystyki! Za wielkość silnika – przy mniejszym nie rozpędzisz się tak, jak przy większym. Za wiek auta – im nowsze, tym lepiej.

Mając do wyboru dwie oferty sprzedaży auta o podobnej cenie, zdecyduj się na tę, w której auto jest nowsze, a model nie należy do grupy ryzyka. Pamiętaj, że to oszczędność długofalowa. Nawet jeśli teraz zapłacisz o kilkaset złotych więcej, pieniądze zwrócą Ci się podczas płacenia za OC.

Gdzie szukać taniego OC?

Na pewno ofert sprzedaży samochodu szukasz w internecie. To dobre miejsce także do znalezienia atrakcyjnego cenowo OC. Przejrzyj rankingi ubezpieczeniowe dla młodych kierowców przygotowane pod koniec 2018 roku lub już teraz, w 2019 roku.

Skorzystaj też z porównywarek OC, w których otrzymuje się gotową listę towarzystw, ofert i cen. Pamiętaj o dodatkowych korzyściach, takich jak wspomniana wcześniej ochrona zniżek w razie jednej kolizji w okresie rozliczeniowym. Bądź sprytny i wybierz najlepsze, tanie OC.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments