Domeną bycia studentem jest permanentny brak gotówki. To, że studenci zwykle wybierają oferty najtańsze nie jest wyłącznie wyborem, a zwykle po prostu koniecznością. Nie każdy ma bogatych rodziców lub dobrze płatną pracę dodatkową. Zwykle student liczy się z każdym groszem. Co jednak jeśli chce wybrać się do Zakopanego i świetnie spędzić pięć dni swojej wiosennej przerwy?
Noclegi dla studentów w Zakopanem
Student odrzuca oferty zlokalizowanych w centrum Zakopanego hoteli i pensjonatów, bo są po prostu za drogie. Pozostają apartamenty, mieszkania do wynajęcia i hostele. Z tego mieszkanie do wynajęcia jest opcją najlepszą, bo zakłada prywatność, której przecież studentom również potrzeba. Oferta mieszkań do wynajęcia w Zakopanem z roku na rok rośnie.
Powstają nowe budynki, zlokalizowane poza centrum, gdzie możemy liczyć na ceny o nawet kilkanaście złotych niższe niż w centrum. Ponadto w mieście takim jak Zakopane naprawdę próżno szukać mieszkań zaniedbanych i nieprzygotowanych do przyjęcia turystów. Tu każdy kto wynajmuje, zdaje sobie sprawę, że jeśli doczeka się nieprzychylnych opinii ze strony gości, szybko przestanie ich przyjmować w ogóle.
Jak wybrać mieszkania do wynajęcia w Zakopanem?
Podstawowe zasady szukania taniego mieszkania w Zakopanem to:
- Rezerwowanie ofert na długo (ponad sześć miesięcy) przed pożądanym wyjazdem
- Poszukiwanie miejsc w mniej okazałych lokalizacjach
- Wynajmowanie mieszkań po zasięgnięciu opinii osób, które już z danych ofert korzystały
W ofercie mieszkań do wynajęcia na terenie Zakopanego mamy zarówno ekskluzywne dwu- i trzypokojowe apartamenty, jak i proste, ale przestronne mieszkania, gdzie za dobę dla dwóch osób zapłacimy 160-180 zł. Jeśli wybieramy się do Zakopanego w większej grupie, warto wynająć mieszkanie rodzinne z dwiema sypialniami i ewentualnie zamówić dostawkę – to naprawdę tania opcja, która sprawi, że cały, tygodniowy pobyt kosztować nas będzie mniej niż 500 zł.
Jak się przygotować do wakacji w wynajętym mieszkaniu
Większość oferowanych w Zakopanem mieszkań na kuchnię lub aneks kuchenny. Dla ceniących prostotę i chcących coś sobie ugotować studentów to optymalne rozwiązanie. Przygotowanie prostego posiłku nie będzie problemem, bo przecież kuchnie są w mieszkaniach do wynajęcie w pełni wyposażone. Zaś oszczędność związana z samodzielnym gotowaniem, na pewno pozwoli niejednemu studentowi na przynajmniej jedną swojską kolację „na mieście”.
Aby mieć pewność co do wyposażenia mieszkania, warto przed wyjazdem skontaktować się z właścicielem i potwierdzić obecność w mieszkaniu podstawowych elementów, które pozwolą ograniczyć bagaż, co istotne zwłaszcza w przypadku podróży pociągiem.
Co powinno być w mieszkaniu? Płyta grzewcza, lodówka, telewizor lub radio, czajnik, sztućce i zastawa, ręczniki oraz oczywiście dostęp do Wi-Fi. Co do wyposażenia dodatkowego, czasem właściciel udostępnia także ekspres do kawy, przybory kosmetyczne, kapcie, koce do siedzenia na balkonie, książki, planszówki itp. Warto się dowiedzieć tego przed wyjazdem – to pomaga ograniczyć bagaż.