Męskie obrączki w nowoczesnym stylu

Dla mężczyzn obrączka ślubna to nie tylko biżuteria, która wyraża miłość do kobiety ich życia, ale także akcesorium, które perfekcyjnie podkreśla ich styl. Jeśli pierścień naprawdę ma spełniać taką rolę każdego dnia, musi zostać starannie wybrany. Zmiany w modzie nie pojawiają się w tym przypadku także aż tak często, jak w innych typach biżuterii, ale nawet męskie obrączki stopniowo podlegają pewnym zmianom. I tak jak kobiece obrączki często są obecnie dekorowane przez diamenty, męskie zazwyczaj posiadają minimalistyczny charakter.

---REKLAMA ---

Odproność to podstawa

Zanim przystąpimy do odkrywania nowych stylów męskich obrączek, warto zastanowić się, z jakiego metalu powinien zostać wykonany taki pierścień. Jeśli zatem zamiarem mężczyzny jest posiadanie nie tylko eleganckiego, ale również wytrzymałego i odpornego dodatku, powinien zdecydować się na 14-karatowe złoto. Zawsze zachowuje swój kolor, jest odporne na uszkodzenia i wymaga jedynie minimalnej opieki od noszącego.

Jaki kolor złota wybrać?

Męskie obrączki mogą mieć zarówno kolor nowoczesnego białego, klasycznego żółtego, jak i romantycznego różowego złota. Wybór koloru uzależniony jest wyłącznie od męskich preferencji. Wiele modeli było popularnych aż do ukształtowania się obecnego trendu na różnorodne wzory. W jednym zestawie mogą się znaleźć nawet obrączki z innym kolorem złota. Bardzo popularny zestaw zawiera męską obrączkę z białego złota oraz damską z różowego. Elementem je łączącym może być grawerunek po wewnętrznej stronie lub inny, drobny element.

Połysk, mat czy oryginalne złoto?

Bogate dekoracje albo ornamenty nie są popularne na męskich obrączkach. Nowoczesne obrączki dla panów zazwyczaj są idealnie proste i ponadczasowe. Dlatego łatwiej dokonać wyboru z poniższych.

Klasyczny gładki pierścień

Gładkie, połyskujące obrączki to klasyka, która nigdy nie wychodzi z mody. Krótko mówiąc to pewny wybór. Wygląda elegancko i z klasą, a jednocześnie jest bardzo wygodna. Efekty codziennego noszenia pojawią się dopiero po dłuższym czasie, kiedy połysk nie będzie już tak wyrazisty. Będzie to wtedy obrączka w pełni wyrażająca osobowość i niezwykle osobista.

Nowoczesne matowe pierścienie

Metoda zwana piaskowaniem nadaje obrączkom pięknego, matowego wykończenia, które oprze się codziennym wyzwaniom. Oznacza to, że dodatek będzie wyglądał jak nowy przez długi czas. Nie pozostaną na nim widoczne zadrapania, jest więc idealny dla mężczyzn, którzy kochają sport.

Niecodzienna obrączka z teksturą na powierzchni

Jeden ze współczesnych trendów to obrączka posiadająca nieregularną powierzchnię, przypominającą niektórym korę drzewa. Przyciąga uwagę nie tylko miłośników natury, ale także tych mężczyzn, którzy nie boją się odrobiny ekstrawagancji. Obrączka zaprezentuje się doskonale zarówno ze sportowym, jak i bardziej oficjalnym strojem.

Coś ekstra: obrączka z diamentem

Diamenty są nie tylko dla kobiet. Dowodem na to jest męska obrączka z diamentem. Będzie idealna dla każdego, kto lubi otaczać się luksusowymi dodatkami i obraca się w kręgach, które wymagają wyjątkowej elegancji każdego dnia.

Męskie obrączki, łączące w sobie najnowsze trendy oraz potrzebę komfortu i ekskluzywnego, ręcznego wykonania, można znaleźć w studiu jubilerskim KLENOTA. Można kupić je oddzielnie lub w zestawie obrączek ślubnych dla niej i dla niego.

REKLAMA