Charakterystyka stylu normcore

Jak doszło do tego, że bycie niemodnym stało się modne? Posthipsterska rzeczywistość wytworzyła nowy trend, który jest inspirowany modą ulicy. Poznajcie norcore!

Definicja stylu normcore

Normcore to połączenie dwóch słów z języka angielskiego, mianowicie normal + hardcore. W najprostszym tłumaczeniu odnosi się do świata mody i oznacza ubieranie się w sposób zwyczajny i bezpretensjonalny. Normcore pasuje do osób, które nie manifestują żadnego stylu oraz najnowszej mody, zakładając ubrania, w których jest im po prostu wygodnie. Określenie unisex fashion trend idealnie oddaje ten styl.

Niemodnie jest być modnym

Co ciekawe, pierwszą ikoną normcore stał się Steve Jobs, który przez wiele lat był wierny jednemu, własnemu stylowi. Zapamiętamy go w jasnych jeansach, białych sneakersach i czarnym, cienkim golfie. Cóż, ubierał się tak, jak tysiące Amerykanów, którzy stawiają na luz i wygodę na co dzień, jednak nie sądzono, że domy mody przechwycą ten styl do swoich kolekcji.

Jak wyglądać normalnie

Jesteś przeciwko wszystkim trendom, ale nadal chcesz wyglądać bosko? Koszulka w neutralnym kolorze oraz jeansy i sportowe buty załatwią sprawę. Jeśli stawiasz na bardziej formalne stroje, wystarczy, że wymienisz buty na skórzane i eleganckie, dodatkowo zakładając ciemną marynarkę.

A gdzie osobowość?

Szczególnie młodzież ma w tym przypadku wiele do powiedzenia. Są przecież idealnym, niebanalnym przykładem na to, jak naturalnie i ciekawie kreować swoją osobowość. Mają w tym większe pole do popisu, bo starsi patrzą na to z przymrużeniem oka. Dlatego zostają wybaczone takie wybryki, jak napisy niezłe ziółko, koszulki z nadrukami manifestujacymi wolność słowa, zmierzwione fryzury i bejsbolówki. Dodajmy do tego workowate ubrania, bluzy z kapturem, sneakersy i plecak zawieszony na jedno ramię. Moda nie może przecież przeszkadzać w tańczeniu, chodzeniu własnymi ścieżkami i imprezach. Ile można myśleć o tym, jak się wygląda?

Wolność w byciu przeciętnym

Zwolennicy bycia normcore mówią o tym, że najistotniejszą cechą w tym stylu jest to, że ubrania w żaden sposób nie przysłaniają osobowości. Nieskomplikowane stroje nie zajmują nam godzin przed lustrem, dlatego normalsi mogą skupić się na sprawach, które są dla nich ważne. W normocore nie liczy się mieć ale być.

Źródła:

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments