Męskie buty motocyklowe

Czy wiedziałeś, że obuwie motocyklowe również w dużej mierze wpływa na bezpieczeństwo Twojej jazdy? Zapraszamy do artykułu, w którym dowiesz się, dlaczego jest takie ważne i na co zwrócić uwagę przy zakupie.

  1. Dopasowane męskie buty motocyklowe
  2. Charakterystyka materiału butów motocyklowych
  3. Krótkie czy długie buty motocyklowe
  4. Sportowe buty, a turystyczne
  5. Czym różnią się buty motocyklowe damskie od męskich?
  6. Dopasowane męskie buty motocyklowe

Porządne męskie buty motocyklowe sprawią, że Twoja noga podczas jazdy dostanie właściwą stabilność. Nawet najlepszej jakości zwykłe buty, nie dadzą Ci takiego zabezpieczenia. Wybór odpowiedniego obuwia powinien znajdować na liście priorytetów, jeżeli chodzi o zakupy dla motocyklisty. Przy wybieraniu odpowiedniej pary zadbaj o należyte dopasowanie jej pod rozmiar Twojej stopy. Każde wzmocnienie musi idealnie znajdować się na wyznaczonym miejscu i przylegać do określonej części stopy. Tylko wówczas komfort jazdy będzie tak duży, że z przyjemnością wykonasz bardzo duże trasy.

Nie ważne, czy będą to buty sportowe motocyklowe, czy buty turystyczne. Muszą spełniać swoje funkcje, żeby zapewnić nam bezpieczeństwo jazdy.

Charakterystyka materiału butów motocyklowych

Buty na motocykl są wykonywane z bardzo mocnych i wytrzymałych materiałów. W najważniejszych miejscach mają dodatkowe wzmacniana w celu jeszcze większej ochrony. Wybierając jazdę na motocyklu zawsze musisz brać pod uwagę ryzyko wystąpienia różnego rodzaju upadków. Ludzkie ciało jest delikatne, dlatego musimy zadbać o to, żeby w takich sytuacjach miało dodatkową ochronę.

Wzmocnienia butów sprawią, że Twoje pięty, czy palce nie ucierpią w przypadku zetknięcia z asfaltem. Mocne wykonanie będzie uzbrojeniem stopy w momencie, kiedy przy wypadku przygniecie ją motocykl. Wyprofilowany but niekiedy jest uzupełniany o szynę, która likwiduje ryzyko skręcenia kostki. Ważne jest też by łączenia materiałów były wykonane jak najmocniej, żeby uniknąć sytuacji samoistnego rozdarcia lub rozklejenia. Idealne buty na motocykl to takie, których podeszwa jest bardzo mocna i jednocześnie antypoślizgowa. Sytuacja, w której nasza stopa samoistnie się zsunie może być przyczyną bardzo niebezpiecznego wypadku. Wybierając materiał sprawdź, czy ma właściwości chroniące przed przedostawaniem się wody do wewnątrz oraz membranę oddychającą. Nie zapomnij, że komfort użytkowania jest również bardzo ważny.

Krótkie czy długie buty motocyklowe

Długie buty zapewniają większej części Twojej nogi ochronę. Otulają nie tylko samą kostkę, ale również piszczel. W chłodniejsze dni zapewnią właściwą termoizolację. Warto je wybrać w przypadku dłuższych tras dla większego bezpieczeństwo oraz jeżeli uprawiamy ekstremalne jazdy. W drugim przypadku jest większe prawdopodobieństwo upadku lub kontaktu z ciałami obcymi, dlatego warto zdecydować się na zwiększoną ochronę.

Do jazdy miejskiej lepiej sprawdzą się krótkie buty, ponieważ są wygodniejsze i komfortowe. Są dużo łatwiejsze do szybszego założenia, a stopa w nich nie przegrzewa się. Mimo tego musimy barć pod uwagę mniejsze zabezpieczenie.

Pośród wariantów również możemy znaleźć krótkie buty wiązane, które wyglądem przypominają zwykłe buty. Te jednak nie dają prawie żadnej ochrony, dlatego nie zaleca się wkładania ich do szybkiej jazdy.

Sportowe buty, a turystyczne

Sportowe buty motocyklowe dostosowane są do bardzo ekstremalnych warunków oraz szybkiej jazdy. Już na pierwszy rzut oka widać, że są dużo mocniej zbrojone, a przez to też masywniejsze. Rozbudowane protektory w maksymalnym stopniu otulają stopę i usztywniają, dlatego zwykły chód w takich butach staje się bardzo niekomfortowy. Jednak to właśnie ta budowa świadczy o ich solidności. Sportowe buty zawsze są wysokie żeby ochronić kostkę razem z piszczelem. Ich zapięcia wykonane są w systemie, który nie pozwala im na samoczynne otwarcie. Antypoślizgowa podeszwa gwarantuje brak zsuwania się ich z powierzchni podczas jazdy. Materiał, który je obleka jest wodoodporny oraz zachowujący ciepło. Nie przemokną również podczas trasy w deszczu, czy błocie.

Buty turystyczne zostały opracowane z myślą o długich, nawet kilkogodzinnych trasach. Podczas takiej drogi bardzo ważna jest wygoda oraz komfort użytkownika. Najważniejsze w nich jest idealne dopasowanie do kształtu stopy. Jeżeli jesteśmy zwolennikami spokojnej jazdy możemy wybrać buty, które są niższe i jednocześnie wciąż ochraniają kostkę. Dla osób, którzy lubią wycisnąć więcej z motoru na trasie zaleca się kupienie butów sportowo-turystycznych, wyższych o większej ilości protektorów.

Czym różnią się buty motocyklowe damskie od męskich?

Damskie buty motocyklowe spełniają dokładnie te same funkcje co męskie buty. Bardzo często jednak w ich przypadku możemy spotkać się z większa dbałością o detale oraz różne warianty kolorowe, tak by robiły również wrażenie wizualne. Nie mniej jednak i w tym przypadku najważniejsze jest bezpieczeństwo użytkowniczki. Odpowiednie dopasowanie, najwyższej jakości wykonanie oraz materiał to zapewnienie sobie wsparcia w razie niebezpiecznych sytuacji.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments