Materac dla dwóch osób

Większość par decyduje się na wspólny sen. Niekiedy jednak sypialnia jest mała i nie pozwala na wstawienie szerokiego łóżka małżeńskiego. Do dyspozycji pozostaje wówczas materac 130×200 cm idealnie dopasowany do łóżka. Pomimo niewielkiego rozmiaru, warto zadbać o to, aby materac był wygodny i komfortowy dla obojga partnerów. Podpowiadamy, na które kwestie należy zwrócić uwagę i jak dopasować materac do potrzeb dwojga.

Dostępne modele materaców 130×200 cm 

Dzisiaj na rynku można znaleźć bogaty wybór rozwiązań. Każdy z materiałów wypełnienia nieco inaczej zachowuje się w kontakcie z ludzkim ciałem, dlatego warto zapoznać się z opisem producenta. Dla par polecane są na przykład: 

  • materace sprężynowe – kieszeniowe i Multipocket,
  • materace lateksowe,
  • z pianki termoelastycznej,
  • kokosowe. 

Materace sprężynowe w niczym nie przypominają już tych sprzed lat, w których sprężyny często strzelały i niszczyły poszczególne warstwy. Są to bardzo nowoczesne rozwiązania – każda ze sprężyn umieszczona jest w oddzielnej kieszeni. Dzięki temu działa w niezależny sposób. Taki materac, podobnie jak z pianki termoelastycznej jest polecany parom, ponieważ praktycznie niewyczuwalne są ruchy drugiej osoby. Nie powstaje nieprzyjemny efekt falowania, który może wytrącać z równowagi i sprawiać, że sen staje się niewydajny. 

Jak dopasować twardość materaca 130×200 cm? 

Każdy producent oferuje materace w różnych stopniach twardości. Warto zapoznać się bardzo szczegółowo z jego opisami, ponieważ zupełnie inne warianty przewidziane są dla par, które cechują się podobną masą ciała, a inne dla takich, gdzie różnica pomiędzy ich gabarytami jest znaczna. Najczęściej materace dzieli się na miękkie, średnio twarde, twarde i bardzo twarde. Jeśli to możliwe, warto udać się do sklepu i indywidualnie przymierzyć materac, żeby pasował obojgu i dla każdego z partnerów był wygodny. 

Również kupując materac online, można zaprojektować materac 130×200 cm w taki sposób, żeby był rozwiązaniem komfortowym, trwałym i bezpiecznym. Właściwa twardość materaca to bardzo ważna kwestia, ponieważ nie wynika z niej tylko wygoda, ale też właściwe podparcie kręgosłupa i jego mięśni. Producenci tacy jak Kaszmirowysen.pl przykładają dużą wagę do tej kwestii i na ich stronach można znaleźć bardzo dokładne opisy tego, w jaki sposób wybrać właściwą twardość materaca dla dwójki spośród dostępnego asortymentu. Zawsze trzeba kierować się zaleceniami konkretnego producenta, ponieważ tylko wtedy można mieć pewność, że produkt będzie spełniał oczekiwania. Każda z firm może bowiem stosować nieco inne nazewnictwo.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments