Maszt teleskopowy to jedno z popularniejszych rozwiązań w zakresie budowania identyfikacji podczas targów, konferencji, seminariów, a także lokalnych stoisk. Korzystają z nich także właściciele firm, którzy chcą zwrócić uwagę klientów na zlokalizowaną w danym miejscu siedzibę lub przedstawicielstwo firmy. Modele teleskopowe wśród masztów przenośnych są najbardziej popularne, ponieważ bez problemu można je przenosić z miejsca na miejsce.
- Z czego wykonane są maszty teleskopowe?
- Jaką podstawę powinien mieć maszt teleskopowy?
Z czego wykonane są maszty teleskopowe?
Maszt teleskopowy ceniony jest przede wszystkim za mobilność i możliwość regulacji jego wysokości. Za tę drugą funkcjonalność odpowiada specjalny system rozprężający. Maszty teleskopowe mogą osiągać dzięki niemu wysokość nawet ponad 500 cm. W transporcie może on jednak zostać zmniejszony nawet do mniej niż 2 metrów. Rury masztów wykonane są najczęściej z wysokiej klasy aluminium. Do masztu dołączone jest ramię bannerowe, na którym mocuje się flagę. Najważniejsza jest jednak podstawa. To jej mobilność umożliwia przenoszenie masztu z miejsce na miejsce. W przypadku teleskopowych modeli nie zaleca się nawet, aby czynić z nich rozwiązania stałe. Są one przeznaczone do promocji, identyfikacji tymczasowej. Przede wszystkim korzystają z nich przedsiębiorstwa, które ze swoją ofertą prezentują się na różnego rodzaju targach, konferencjach i innych tego typu wydarzeniach lokalnych.
Jaką podstawę powinien mieć maszt teleskopowy?
W przypadku masztu teleskopowego wybór odpowiedniej podstawy to kluczowa sprawa. Do wyboru są trzy podstawowe jej wersje:
- postawa krzyżowa – sprawdza się idealnie we wnętrzu, podczas wystawienia na zewnątrz można ją dociążyć zwykłymi płytami chodnikowymi, istnieje także możliwość przykręcenia jej na stałe do podłoża; stopa ma kształt krzyża i jest zrobiona z płaskowników stalowych zabezpieczonych lakierem proszkowym;
- stopa najazdowa – najczęściej w wyposażeniu podstawowym masztu teleskopowego; można ją docisnąć także innym elementem, na przykład ciężką donicą lub płytą chodnikową; sprawdzi się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz dużej hali targowej;
- świder do wkręcania – stopa wykorzystywana na zewnątrz budynków; składa się na nią uniwersalny świder do ręcznego wkręcania w podłoże, w komplecie są także uszczelki i pręt pomocniczy; charakteryzuje się bardzo stabilnym i pewnym mocowaniem masztu flagowego do podłoża; zupełnie nie sprawdza się natomiast przy prezentacjach w pomieszczeniach zamkniętych; dedykowany głównie dla targów na świeżym powietrzu.