Leasing komputerów dla firmy – jakie są tego zalety?

Leasing laptopów i komputerów to rozwiązanie dla firm, które cieszy się niesłabnącą popularnością, co wynika z kilku powodów, takich jak krótki czas decyzji, dostęp do najnowocześniejszych technologii oraz obniżenie miesięcznych zobowiązań podatkowych.

--- REKLAMA ---

Leasing komputerów. Jakie są zalety?

Przede wszystkim firma ma możliwość korzystania z najnowocześniejszych technologii i rozwiązań bez konieczności inwestowania w zakup sprzętów. Wiąże się to z tym, że właściciel nie musi wydać od razu kilkadziesiąt tysięcy złotych, aby zaopatrzyć przedsiębiorstwo w potrzebne komputery. Procedura leasingu jest uproszczona – nie trzeba wykazać kilkunastu dokumentów i zaświadczeń, jak w przypadku kredytu. Ponadto leasing nie wpływa na obciążenia kredytowe.

Dużym atutem jest szybka decyzja ze strony firmy udzielającej leasingu. Ponadto przedsiębiorca wie od początku, ile dokładnie będzie wynosić rata miesięczna. Nie jest obliczana z miesiąca na miesiąc, a podana jedna konkretna kwota za każdy okres rozliczeniowy. Wszystkie raty leasingowe i pierwszą wpłatę można wpisać jako koszty uzyskania przychodu, co wpływa na mniejsze zobowiązania PIT.

Leasing komputerów – mniejszy koszt prowadzenia działalności

Leasing komputera, laptopa lub innego urządzenia elektronicznego jest kosztem prowadzenia działalności gospodarczej, co dla właścicieli firm ma kolosalne znaczenie. Z prostego powodu. Leasing komputerów wpływa na wysokość zobowiązań podatkowych wobec organów państwowych, tj. niższy PIT. Dlatego wiele firm decyduje się na leasing, np. laptopów czy smartfonów, zamiast na kupno, ponieważ w znaczny sposób wpływa na wysokość miesięcznych zobowiązań.

Czy leasing komputerów się opłaca?

Zdecydowanie tak! Takie rozwiązanie ma zdecydowanie więcej zalet niż wad. Przede wszystkim firma za niewielkie miesięczne opłaty może zyskać dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. To bardzo ważne, ponieważ w kilkanaście minut można zaopatrzyć pełne stanowisko komputerowe dla pracownika.

Jak wybrać odpowiedni komputer?

Wybór dobrego sprzętu, z dobrym stosunkiem ceny do jakości, może być kłopotem dla wielu przedsiębiorców. Decydując się na opcję leasingu warto skonsultować się ze specjalistą z firmy, która udziela leasingu. Doradca pomoże w doborze komputerów, dopasowanych do potrzeb i specyfiki danego przedsiębiorstwa.

0 0 votes
Oceń wpis
Subscribe
Powiadom o
guest
Ze względu na spam wyłączona została możliwość wstawiania linków w komentarzach. Komentarze zawierające odnośniki będą kasowane.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments