Blizny powstają w wyniku gojenia się skóry, która uległa wcześniej urazowi. Rodzaje blizn dzielone są według czynników, które je powodują. Wiele z nich powoduje dyskomfort i przyczynia się do powstawania kompleksów, na szczęście w większości przypadków problem ten można rozwiązać stosując odpowiednie metody usuwania blizn.
Blizny, które mogą zostać na zawsze
Najtrudniejsze do usunięcia są blizny, które powstały w wyniku oparzeń. Jeśli są one niewielkie i płytkie, z pomocą specjalnych żeli i plastrów możliwe jest zminimalizowanie ich widoczności. Jednak im bardziej poparzenie jest rozległe, a jego stopień wyższy, tym mniej możliwe jest, by skóra wróciła do swojego normalnego stanu. Pomóc w takich wypadkach może przeszczep, ale i ta metoda bywa zawodna, a także wiąże się z dużym ryzykiem.
Blizny potrądzikowe – czy jest na nie sposób?
Z problemem blizn, które są pozostałością po uciążliwym trądziku, borykają się nie tylko ludzie młodzi, którzy zakończyli okres dojrzewania, ale również dorośli. Na szczęście nie jest to ten rodzaj blizn, na który nie znalazłby się sposób. Współczesne metody skutecznie poprawiają kondycję skóry twarzy, wyrównując ją poprzez spłycanie zagłębień po krostach oraz wyrównując koloryt. Rozwiązanie to pozwala pozbyć się kompleksów i zrezygnować z kryjących podkładów, pod którymi starano się ukryć nieestetycznie wyglądające blizny.
Rozstępy to też blizny!
Powstające w wyniku ciąży lub gwałtownego wzrostu masy ciała rozstępy również należą do blizn. Można ich zapobiegać stosując specjalne kremy, żele lub plastry, natomiast jeśli się pojawią nie należy czekać, a działać natychmiast. Szczególnie zalecane są specjalne plastry silikonowe z sutricon.pl, które skutecznie działają zarówno przy mniejszych, jak i większych obszarach pokrytych bliznami. Alternatywą do plastrów jest żel silikonowy, który jest wygodny w aplikacji i szybko się wchłania. Preparaty tego typu dodatkowo skutecznie rozjaśniają skórę, poprawiając jej koloryt, dzięki czemu rozstępy stają się niemal niewidoczne.